Zamknij
REKLAMA

Dzisiaj sesja Rady Miejskiej. Oglądaj na żywo [LIVE]

10:45, 27.02.2020 | red
Skomentuj
REKLAMA

27 lutego w sali sesyjnej Rady Miejskiej odbędą się obrady XVI sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy. Samorządowcy spotkają się o 14:00. Plan obrad poniżej.

1.  Otwarcie  obrad  XVI sesji  i stwierdzenie  quorum. 

2.  Wybór  sekretarza  obrad- podjęcie uchwały. 

3.  Przyjęcie  protokołu  z  obrad XV sesji- podjęcie  uchwały. 

4.  Informacja  Przewodniczących  komisji o pracy komisji w okresie międzysesyjnym. 

5.  Informacja  Burmistrza Kruszwicy o pracy w okresie  międzysesyjnym. 

6.  Kalendarz imprez kulturalnych i sportowych na 2020 rok oraz plany związane z promocją miasta i gminy. 

7.  Realizacja zadań z zakresu wspierania rodziny, przemoc w rodzinie i ochrona ofiar przemocy. 

8. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego za 2019 rok. 

9. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Kruszwica na 2020r. 

10. Podjęcie uchwały w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kruszwica  

na lata 2020 – 2030. 

11. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Kruszwica na rok 2020. 

12. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowości Chełmce, Gmina Kruszwica. 

13. Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia drogi w miejscowości Przedbojewice do kategorii dróg gminnych i ustalenia jej przebiegu. 

14. Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia drogi w miejscowości Przedbojewice do kategorii dróg gminnych i ustalenia jej przebiegu. 

15. Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia drogi w miejscowości Janowice do kategorii dróg gminnych i ustalenia jej przebiegu. 

16. Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia drogi w miejscowości Głębokie do kategorii dróg gminnych i ustalenia jej przebiegu.  

17. Wolne wnioski. 

18. Zamknięcie obrad sesji. 

Na podstawie art. 25 ust. 3 w/w ustawy niniejsze zawiadomienie stanowi podstawę prawną do zwolnienia radnego od pracy zawodowej w celu umożliwienia brania udziału w  sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy. 

?

 

 

 

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

Słyszałam o tym Słyszałam o tym

5 0

Z tego co usłyszałam na sesji, to burmistrz i radni sprzedali działkę gminną w Racicach, którą mieszkańcy chcieli przeznaczyć na plac zabaw dla dzieci.( wypowiedz pani Haliny z Racic na poprzedniej sesji) .Działka od końca II wojny światowej była własnością gminy i nikt przez ten czas jej nie sprzedał. Teraz,gdy mieszkańcy chcieli zagospodarować ją na plac zabaw i prosili o to burmistrza i radnych, to nagle bardzo szybko ją sprzedano. Ciekawe ,kto ją kupił,bo burmistrz tego nie ogłosił. Jaka jest przyczyna takiej wrogiej postawy burmistrza i radnych wobec starań mieszkańców Racic? Nasuwa się pytanie ,w czyim interesie podjęli taką decyzję? Na pewno nie był to interes zwykłych mieszkańców Racic, którzy płacą podatki do gminy, z których wypłacane są pensje urzędnicze i diety radnych. Dlaczego tak postępuje się z inicjatywą mieszkańców? Czy burmistrz i radni mają z tego tytułu wielką satysfakcję,tak pogardliwie traktując mieszkańców? 01:00, 28.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

4 1

pycha kroczy przed up.....!!! 11:57, 28.02.2020


Nagi faktNagi fakt

3 0

Na sesji nie było ani słowa ,że mieszkańcy Racic starali się o plac zabaw na tej działce. Działkę sprzedano,powiedział burmistrz.??????????????? 10:40, 28.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Pozdrawiamy te elityPozdrawiamy te elity

1 2

Widać,że teraz cenzura działa lepiej niż za komuny.Prawda w oczy kole.Kiedyś likwidator pan burmistrz Gawrysiak ze swoją ekipą likwidował szkoły,CHŁOPY W RACICACH LEDWO URATOWAŁY SWOJĄ SZKOŁĘ. Ale uczeń mistrza burmistrza Gawrysiaka szybko się uczył i ze swoją ekipą też zlikwidowali ludziom z Racic problem.Po co im plac zabaw na gminnej działce? Jak dostali prośbę o utworzeniu placu zabaw na działce,to błyskawicznie ją sprzedali. Teraz na działce 20 arowej będzie rosła kukurydza na kiszonę, bo po co na wsi plac zabaw,mieszkańcom wystarczy przecież do życia smród obornika i kiszonki. A ciekawe kto jest nabywcą tej działki? Może jakiś biedny rolnik z Racic,któremu ta działka uratuje życie? Na pewno tak jest,bo w tych okolicach pełno jest takich biednych rolników na krawędzi śmierci bez gminnych i wiejskich 20 arów.

17:42, 01.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DankoDanko

0 1

Cenzura czy nie ja pisalem do redakcji zeby zablokotowali Twoj belkot bo Ja jestem z Racic. I tak jak piszesz nie jest. 18:13, 01.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do DankaDo Danka

1 0

Oho ,odezwał się jakiś uczony rolas z Racic,który kazał ,,zablokotować,,???????????? cenzurze wpisy na temat sytuacji w Racicach. Danko przestań pisać na forum,bo to co piszesz, to już nawet nie jest bełkot tylko,, blokotowanie,,. Jak jesteś z Racic, to pewnie ty tą działkę cichaczem kupiłeś i sponiewierałeś inicjatywę twoich sąsiadów z Racic, bo tak się obcinasz za tymi, co podjęli taką decyzję w sprawie tej działki. 19:14, 01.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA