Zamknij
REKLAMA

Radny Artur Grobelski wnioskuje o  pilne wprowadzenie programu pomocowego dla kruszwickich przedsiębiorców

14:46, 26.03.2020 | MK
Skomentuj
REKLAMA

Podczas sesji Rady Miejskiej Artur Grobelski złożył wniosek do Burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka o pilne wprowadzenie lokalnego programu pomocowego dla kruszwickich przedsiębiorców.

Jak podkreślił we wniosku radny wprowadzone w "tarczy antykryzysowej" wsparcie "jest niewystarczające". Treść wniosku w całości poniżej.

W związku z sytuacją związaną z koronawirusem, wnioskuję o PILNE wprowadzenie w naszej gminie programu pomocowego dla przedsiębiorców. Podatki: dochodowy oraz od nieruchomości i od środków transportu, jakie płacą przedsiębiorcy, są jednym z podstawowych składników dochodu naszej gminy. Wsparcie, które wprowadza Tarcza Antykryzysowa, jest niestety w dużym stopniu niewystarczające. Przedsiębiorcy stanęli przed ogromnym problemem, który dla wielu może okazać się powodem bankructwa i utraty dorobku całego życia. Zamknięcie firm będzie wiązało się również ze stratą zatrudnienia przez wiele osób. Wnioskuję zatem o stworzenie systemu pomocy, który pozwoliłby przedsiębiorcom przetrwać ten trudny okres. Powinny się w nim znaleźć m.in. umorzenia opłat czynszowych za budynki i grunty znajdujące się w zasobach gminy tym, którzy zawieszą swoją działalność, ulgi w płatnościach z tytułu podatku od nieruchomości i od środków transportu, umorzenia podatków lokalnych, obniżenie wysokości najmu i dzierżawy, proporcjonalne zwolnienia z podatków od nieruchomości dla tych, którzy obniżają czynsze dla swoich najemców. Doskonale rozumiem, że będzie to sporo kosztowało nasz budżet, ale jeśli przedsiębiorcy nie przetrwają, to pozbawimy się na stałe znaczących wpływów do budżetu w przyszłości i zwiększymy wydatki na pomoc społeczną. System pomocy powinien obowiązywać od momentu wprowadzenie tzw. Tarczy Antykryzysowej.

Artur Grobelski

[ZT]11309[/ZT]

[ZT]11310[/ZT]

[ZT]11311[/ZT]

[ZT]11330[/ZT]

(MK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Apolityczny wieprzApolityczny wieprz

4 1

a kim łun jest ? 15:40, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz