Zamknij

Wiesława Pawłowska przekazała wsparcie nauczycielom: "Mają prawo domagać się godnego wynagrodzenia i poprawy warunków pracy"

12:20, 17.04.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

 

Trwa protest nauczycieli w szkołach powiatu inowrocławskiego. Od kilku dni otrzymujemy jednak sygnały, że od strajku odstępują kolejni nauczyciele. W niektórych placówkach protest został zawieszony na czas egzaminów. 15 kwietnia oficjalne poparcie w stronę nauczycieli przekazała Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska.

- Nauczyciele mają prawo domagać się godnego wynagrodzenia i poprawy warunków pracy. Powiat inowrocławski nie jest stroną tego sporu i nie ma wpływu na skalę oraz długość protest, lecz zarząd wyraża nadzieję, że jak najszybciej znajdzie się rozwiązanie tej trudnej sytuacji i zostaną ze stroną rządową wypracowane dogodne dla Państwa porozumienia - czytamy w piśmie podpisanym przez Starostę Powiatu Inowrocławskiego Wiesławę Pawłowską oraz członka zarządu Włodzimierza Figasa.

Zdaniem zarządu protest wzbudza zrozumiałe emocje. Nauczyciele jednak wykazali się "odpowiedzialną postawą, obierając taką jego formę, która umożliwia przeprowadzenie egzaminów i wystawienie ocen końcowych maturzystom. 

- Wiemy jak trudny to dla Państwa okres, tym bardziej, że zbliżają się matury i to od strony rządowej zależą dalsze losy strajku, ale i los młodzieży. Sami jesteście rodzicami, których dzieci do tych egzaminów przystępują, tym bardziej jest Wam bardzo ciężko - wyjaśniła Wiesława Pawłowska.

Tymczasem w kruszwickich placówkach liczba protestujących spada. Przyczyniła się m.in. do tego  zwiększona liczba zachorowań wśród nauczycieli. Od poniedziałku na zwolnienie lekarskie udało się kolejnych dziesięciu pedagogów.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

PlatormaPlatorma

10 6

Gdybym działał w Platformie to też bym przekazał wsparcie :) 13:02, 17.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Strajkujta,nie odpusStrajkujta,nie odpus

8 4

Udzielam poparcia nauczycielom strajkującym,macie moją zgodę na strajk do 25 czerwca 2019r,a póżniej to sami rozumicie zaczynają się wakacje i trzeba lecieć do Grecji,Egiptu,Chorwacji i na Majorkę.Uważam,że do 25 czerwca to obowiązkowo należy strajkować,bo inaczej ten rząd nic Wam nie da,a przecież też będzie chciał gdzieś polecieć na wakacje. 13:55, 17.04.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

FerdekFerdek

8 1

Austrialia Maroko Szczecin Madryt Wenezuela. Wszystko kosztuj 14:37, 17.04.2019


Wuefista dyplomowanyWuefista dyplomowany

8 3

No i zjeść coś trzeba a i nie wypić nie wypada.W najgorszym wypadku to trzeba będzie nad nasz Bałtyk myknąć autem i jakoś przebidować ten stanowczo za króóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóótki urlopik dwumiesięczny. 15:09, 17.04.2019


Amen(t)Amen(t)

1 1

Żont Wolski na wakacje uda się do San Eskobar 09:55, 18.04.2019


ŻyczliwyŻyczliwy

1 0

No nie,Ament znowu uciekł z placówki zdrowia i nadaje wciąż to samo.Brak słów. 01:35, 19.04.2019


CiekawskiCiekawski

3 2

Pani starosta przekazala kilka ciepłych słów. Miód na uszy nauczycieli. Ciekawe co myśli o tych co poszli na zwolnienie lekarskie. Im też należą się ciepłe słowa czy może nagana. 21:32, 17.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone