Zamknij

Pierwsza sesja Sejmiku Województwa. Radni będą obradować w poniedziałek

13:45, 17.11.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

Pierwsza sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego VI kadencji została zwołana na poniedziałek (19 listopada, godzina 11).

Zgodnie z zapisem ustawy o samorządzie województwa pierwszą sesję nowo wybranego sejmiku zwołuje komisarz wyborczy, a prowadzi ją najstarszy wiekiem radny – tym razem będzie to Konstanty Dombrowicz.

Najważniejszym elementem sesji będzie złożenie ślubowania przez radnych, którzy od tej chwili będą mogli pełnić swój mandat. Radni wybiorą też spośród siebie w głosowaniu tajnym przewodniczącego i wiceprzewodniczących sejmiku . Będą też mieli możliwość rozszerzenia porządku obrad między innymi o wybór marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa.

Wybory samorządowe, które wyłoniły radnych województwa VI kadencji, odbyły się 21 października. Mieszkańcy naszego regionu głosowali w sześciu okręgach wyborczych. W każdym wyłoniono pięciu radnych. Wśród nich jest 12 debiutantów. W porównaniu z V kadencją sejmiku, ogólna liczba radnych zmniejszy się z 33 do 30. Rozpoczynająca się kadencja sejmiku potrwa 5 lat.

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone