Zamknij

Burmistrz Dariusz Witczak wziął udział w X posiedzeniu Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego

19:50, 08.02.2019 | P.B/Fot.UM
REKLAMA
Skomentuj

 

W Aleksandrowie Kujawskim odbyło się X posiedzenie Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W sali im. Edwarda Stachury na aleksandrowskim dworcu spotkali się burmistrzowie z całego województwa.

Na zaproszenie przybyło 35 włodarzy z Kujawsko-Pomorskiego. Wśród gości znaleźli się przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego Andrzej Potoczek oraz  Przewodniczący Konwentu Powiatów  Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

[POGODA]1549651571547[/POGODA]

Jedną z najważniejszych poruszanych kwestii był temat "uchwały antysmogowej". Na jej mocy planowane jest poprawienie jakości powietrza w całym województwie. W przygotowanym przez Urząd Marszałkowskim dokumencie znajdziemy listę paliw zakazanych m.in. węgiel brunatny, biomasa. Podczas posiedzenia podjęto stanowisko skierowane do Marszałka Piotra Całbeckiego dotyczące wydłużenia terminu konsultacji w sprawie projektu uchwały do końca I kwartału 2019 roku.

Kruszwicę w Aleksandrowie Kujawskim reprezentował Burmistrz Dariusz Witczak.

Konwent jest nieformalnym gremium samorządowym. Wśród jego celów jest wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz dążenie do gospodarczego i kulturalnego rozwoju miast zrzeszonych. 

(P.B/Fot.UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone