Zamknij

Gminna Spółka Wodna w Kruszwicy z dotacją na renowację systemów w Sławsku Wielkim wraz z odpływem w Kobylnikach

16:03, 11.07.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

18 tysięcy złotych dofinansowania otrzymała Gminna Spółka Wodna w Kruszwicy. Wsparcie finansowe przekazał dziś Urząd Marszałkowski oraz wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

Dziś (11 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim z udziałem wicemarszałka Dariusza Kurzawy odbyło się  uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie zadań z zakresu utrzymania wód i urządzeń wodnych.  Dofinansowanie otrzymało 81 spółek wodnych  z terenu województwa,  realizujących  zadania polegające na modernizacji i konserwacji urządzeń melioracji wodnych. Kwota tegorocznego wsparcia to 1,3 mln złotych.

- Województwo kujawsko-pomorskie co roku wspiera działalność spółek wodnych, będących jednymi z najstarszych organizacji rolniczych w Polsce. Pieniądze trafią między innymi na renowację obiektów i urządzeń melioracyjnych, zakupy materiałów i usług – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Obecnie w województwie kujawsko-pomorskim funkcjonuje ponad 200 spółek wodnych, które utrzymują sieci melioracyjne o łącznej długości około 60 tysięcy kilometrów. Tworzą je zrzeszeni rolnicy, ale także instytucje, które dbają o stan techniczny sieci melioracyjnej, w tym rowów i rurociągów, zapobiegając w ten sposób zagrożeniom powodziowym i utrzymując zdolność produkcyjną pól.

Wśród przekazanych dotacji znajduje się kwota 18 tysięcy złotych przeznaczona Gminnej Spółce Wodnej w Kruszwicy na renowację systemów szczegołówych w Sławsku Wielkim z odpływem w Kobylnikach.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Ja Ja

5 2

Za 18 koła to firma pomaluje Hydranty czerwonym autorenolakiem. Smichu warta dotacja. To już przesada puszczę niusa do Polsatu będzie chit na całą Polskę! 19:56, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KruszwiczaninKruszwiczanin

5 1

Zgadzam się ze wszystkim z szanownym przedmówcą, oprócz tego że "chit" piszemy "hit". 21:50, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone