Zamknij

Strajk nauczycieli w Kruszwicy. Przedszkole opublikowało informacje w tej sprawie

17:10, 03.04.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

 

Na 8 kwietnia zaplanowano strajk w szkołach i oddziałach przedszkolnych. Dzisiaj informacje na ten temat podało Przedszkole Samorządowe nr 3 im.Ewy Lewańskiej w Kruszwicy, które wchodzi w skład ZSO w Kruszwicy.

- Z uwagi na docierające od dłuższego czasu informacje o planowanym na dzień 8 kwietnia strajku w szkołach i oddziałach przedszkolnych naszego Zespołu Szkół informuję, że dnia 8 kwietnia br. szkoły i przedszkole wchodzące w skład naszego zespołu będą otwarte - czytamy na stronie kruszwickiej placówki.

W strajku weźmie udział prawdopodobnie większość nauczycieli. Nie odbędzie się zatem część zajęć lekcyjnych zaplanowanych na 8 kwietnia.

- Dzieciom i uczniom, którzy przyjdą tego dnia do szkoły i przedszkola, zostanie zapewniona opieka przez niestrajkujących tego dnia nauczycieli i pracowników obsługi - czytamy w piśmie.

Mimo tych zapewnień placówka poprosiła rodziców o rozważenie zapewnienia dzieciom opieki we własnym zakresie.

- Szczególnie w sytuacji gdy macie Państwo możliwość zapewnienia swoim dzieciom opieki przez osoby pełnoletnie. O pracy szkoły i przedszkola w kolejnych dniach będziemy Państwa informować na bieżąco w momencie odbioru dziecka z przedszkola, poprzez wywieszenie stosownej informacji na drzwiach i bramie wejściowej do placówki. Jednocześnie zastrzegamy, że w zależności od przebiegu negocjacji związków zawodowych ze stroną rządową, sytuacja może ulec zmianie, o czym informujemy Państwa odrębnym pismem - dodaje placówka.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone