Zamknij

Ogólnopolskie media: Urzędnicy udawali dziennikarzy? Samorządowej władzy był potrzebny własny portal

11:55, 03.09.2019 | red
REKLAMA
Skomentuj

 

Portal tvp.info opublikował kolejne informacje w sprawie działalności Platformy Obywatelskiej w Inowrocławiu. Tym razem na medialnym świeczniku znalazł się portal, który w założeniu miał kreować wizerunek władz samorządowych. Co ciekawe lokalne media o tej sytuacji informowały już kilka lat temu. Praktyka z zakładaniem sprzyjających mediów, jest często stosowana przez władze samorządowe, nie tylko w Inowrocławiu.

"Była to odpowiedź Krzysztofa Brejzy na działalność portalu Inoonline.pl. Na pomysł prowadzenia portalu wpadł Krzysztof Brejza. Była to jego inicjatywa, aby taki portal utworzyć. Chodziło o to, aby móc mieć wpływ na kreowanie własnego zdania na forum publicznym w sytuacji, gdy inny inowrocławski portal  nie zawsze pozytywnie pisał na temat rodziny Brejzów".

Zdaniem portalu wpolityce.pl oraz tvp.info, które powołują się na świadka, wieloletniego pracownika inowrocławskiego magistratu, polityk PO nie otworzył prywatnie takiego portalu, ponieważ musiałby przeznaczyć na ten cel własne pieniądze, "„mieć ludzi, którzy będą pracowali non stop, przychodzili w soboty i niedziele”, a „jest to praca w trybie ciągłym, wymagająca umiejętności, pióra”.

"Skoro nie miał pieniędzy, to przyszedł z tym do Moniki Ś. i ona się zgodziła, bo chciała pokazać, że faktycznie jest w stanie stworzyć taki portal, że jest w stanie temu podołać. To do dzisiaj nie wypaliło i to okazało się wielką klęską. Tu zatrudniono na pół etatu pana Andrzeja U. i on pisze teksty i robi zdjęcia. Na początku kiedy portal powstawał, zatrudniono panią J.. Kiedy był największy konflikt na linii Olech - Brejza Ryszard ukazał się tekst szkalujący Olecha. Podpisała się pod nim pani J., choć dostała treść do publikacji z UM w Inowrocławiu od ówczesnej pani rzecznik Moniki Dąbrowskiej. Olech podjął działania prawne, ale jak to się zakończyło tego nie wiem. W działanie portalu był zaangażowany KCK [Kujawskie Centrum Kultury] i jego ludzie. (…) Ten portal był wykorzystywany do promocji prezydenta, posła, radnych koalicyjnych"

Komentarze na założonym portalu mieli pisać Wojciech Sz. i Przemysław W.  Ich wpisy miały być przede wszystkim pozytywne dla PO.

"Ich zadaniem było pisanie cały czas w Internecie, i to w godzinach pracy. Polecenia szły od posła Brejzy lub Agnieszki. Później to było dawane kolejnym osobom. Działali jak taka siatka i do tego zorganizowana. Sz. siedział cały czas na telefonie w pracy i pisał. To było jego zadanie. Pół dnia potrafił tak spędzić i pisać wymieniając uwagi na ten temat z panem W. który też był zaangażowany w pisanie. Hierarchia była taka — Poseł — Agnieszka — i oni dawali tematy Sz., a ten dawał innym. (…) W. to nawet kartę na siebie zarejestrował i pisał ten ich hejt. Prezydent dawał materiały Agnieszce, ale to wiem od niej. Ona chodziła do niego lub on do niej pisał na telefon. Ona to co otrzymała od prezydenta Brejzy zanosiła Sz., a ten dalej się tym zajmował"

"Pisali S., P., M., W. i S., K., B. (…) K. pisał bo miał umowę zlecenie na prowadzenie grafik, ale nie znał obsługi programu, więc zajmował się hejtem. B. przychodził bardzo często i też pisał. Oni, czyli te osoby co wymieniłam - dostawali materiały od Chrz. lub Sz. K. był przy Krzysztofie dłuższy czas bo wcześniej był zatrudniony w Centrum Organizacji Pozarządowych w budynku OSiRu. Przyszedł tam na miejsce Sz. Te tablety które ja kojarzę, to chyba właśnie z tego Centrum do nas przyszły."

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (10)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Amen(t)Amen(t)

2 8

Zdaniem portalu wpolityce.pl oraz tvp.info, które powołują się na świadka, wieloletniego pracownika inowrocławskiego magistratu.
-------------------
Ten wieloletni a raczej wieloletnia pracowniczka to oskarzone przez prokuraturę o zabór środków pieniężnych, fałszowanie faktur i składanie fałszywych zeznań złodziejka- i takie coś staje się autorytetem dla PiSowskich szczujni- cóż mnie to wcale nie dziwi😀 20:27, 03.09.2019

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

to nie onato nie ona

1 5

to raczej nie ona w cytatach nie mówiłaby na samą siebie. Poza tym pada słowo klucz wieloletni pracownik. Tam była jedna Pani która była wieloletnim pracownikiem. Zdaje sie, że potem odeszłą z pracy do jednego z polityków PiS 20:36, 03.09.2019


to nie onato nie ona

2 5

a ta o której myślisz nie pracowała tam długo. I w sumie nie ma wyroku więc nazywanie ją złodziejką jest dość ryzykowne ;) 20:37, 03.09.2019


PrawomyślnyPrawomyślny

6 3

Jesteś dobrze poinformowany kto jest kim w ratuszu. Przypadek??? 21:15, 03.09.2019


to nie onato nie ona

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


to nie onato nie ona

1 4

proszę Cię to nie Warszawa tylko Inowrocław. Jak ktoś czyta prasę to wie kim i kto się czym tam zajmował. Proste. Po A. była pewna pani na zastępstwie. Potem odeszła i wbiła szpilę Brejzie, a ten nie pozwolił jej zerwać umowy przed terminem co zresztą opisała Pomorska. W tym wydziale promocji tylko tej literki mi brakuje wśród wymienionych więc domniemam kto zeznaje czy tam wyjaśnia a kto nie. To raczej nie jest babka wskazana przez amenta, bo sama na siebie by nie mówiła. Proste. Jak byście chcieli to te literki urzędnikó też rozszyfrujecie. Przecież była o to afera w 2015 ze ludzie bez konkursów się dostawali. Tradycję zresztą dała Kruszwica gdzie pani naczelnik też była bez konkursu choć prawo pozwolało na to, to jednak to było takie niesmaczne ze strony władz ;) bo w życiu powinien wygrywać ten lepszy, po prostu. 22:05, 03.09.2019


KruszwiczaninKruszwiczanin

3 8

TVP informuje , hehe. Czas emigrować do normalnego kraju..... 22:06, 03.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PrawomyślnyPrawomyślny

5 1

Na co czekasz? Wyjeżdżaj, będzie więcej tlenu. 14:51, 04.09.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone