Zamknij
REKLAMA

Jest odpowiedź w sprawie wytyczenia dróg w Gminie Kruszwica

11:48, 25.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W odpowiedzi na prośbę Pana Przemysława Bohonos z portalu mojakruszwica.pl o komentarz do słów Sołtysa Grodztwa w sprawie wytyczenia dróg Urząd Miejski w Kruszwicy informuje.

Do Urzędu Miejskiego w Kruszwicy od wielu lat trafiają indywidualne wnioski mieszkańców oraz wnioski z zebrań wiejskich dotyczące wznowienia granic i rozgraniczenia nieruchomości głównie drogowych. Z powodu zaorywania dróg oraz przeklasyfikowywania nieużytków i łąk na pola uprawne każdego roku, w różnych lokalizacjach na terenie gminy prowadzone są prace przy wznawianiu i rozgraniczaniu nieruchomości. Wnioski, które będą w przyszłości realizowane dotyczą między innymi miejscowości Wróble, Bachorce i Chełmce. Często zdarza się, że nieruchomości zwyczajowo wykorzystywane jako drogi nie pokrywają się z ich rzeczywistym przebiegiem względem prawidłowych granic działek. Postępowania administracyjne są długotrwałe z uwagi na częsty brak materiałów źródłowych w zasobach geodezyjnych Starostwa Powiatowego. Procedury trwają od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy.

W 2018r. Pan Tomasz Frejliszek jak wielu innych mieszkańców i użytkowników dróg zwrócił się z wnioskiem o wyznaczenie drogi do swoich i sąsiednich nieruchomości. W toku prowadzonych zadań geodezyjnych przyjęty do realizacji został wniosek Pana Frejliszka, co mogło prowadzić do nadinterpretacji kolejności działań. Obydwie drogi (tj. dz. nr 84 i 91) wymagały rozgraniczenia z uwagi na brak możliwości określenia właściwego przebiegu działki drogowej na całej jej długości, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka przebiegającego przy rowie melioracyjnym. Nie jest więc prawdziwe stwierdzenie o wytyczeniu drogi niewłaściwej. Koszty zleconej usługi geodezyjnej zostały poniesione przez Gminę Kruszwica w oparciu o założenia budżetowe dla tego rodzaju prac.

Specyfika obszaru tj. liczne rowy, łąki i nieużytki przekształcone na pola uprawne wymagała podjęcia kompleksowych prac geodezyjnych dla właściwego określenia przebiegu działek drogowych. Łączy się to z dalszymi robotami utrzymaniowymi jak np. utwardzanie kruszywem.

W związku z powyższym Gmina Kruszwica zleciała uprawnionemu geodecie rozgraniczanie dróg. Postępowanie rozgraniczeniowe dla nieruchomości oznaczonej numerem ewidencyjnym 84 zlecono w dniu 18.01.2018r. i zakończono wydaniem decyzji administracyjnej dnia 28.02.2020r. Dla nieruchomości o numerze 91 postępowanie zlecono dnia 06.04.2018r. i zakończono decyzją z dnia 02.03.2020r.

W dniu 22.06.2018r. Pan Tomasz Frejliszek zwrócił się z wnioskiem do Burmistrza Kruszwicy o wyrażenie zgody na wywiezienie gruzu na drogę oznaczoną numerem ewidencyjnym 88 w Grodztwie. Dnia 04.07.2018r. Burmistrz Kruszwicy wyraził zgodę na utwardzenie wskazanej drogi kruszywem z zachowaniem określonych warunków. Odpowiedź została podpisana przez Zastępcę Burmistrza Kruszwicy (w załączeniu skan pisma wraz ze zwrotką). Nie jest więc prawdą, że takiej zgody wnioskodawca nie otrzymał.

Podsumowując, stwierdzenie Pana Tomasz Frejliszka o rozgraniczeniu niewłaściwej nieruchomości drogowej było nieprawdą. Poniesienie kosztów prac geodezyjnych było w pełni uzasadnione, stąd zarzuty dotyczące niewłaściwego wydatkowania środków publicznych również są nieuprawnione.  W tym konkretnym przypadku Pan Frejliszek wnioskował o uregulowanie granic między innymi jednej z dróg prowadzącej do swojej nieruchomości, natomiast do pełnego uporządkowania przebiegu dróg w tym obszarze Grodztwa konieczne było rozgraniczenie również drugiej drogi.

Urząd Miejski w Kruszwicy

[ZT]20143[/ZT]

[ZT]20227[/ZT]

[ZT]20222[/ZT]

[ZT]20210[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

Kruszwiczanin Kruszwiczanin

4 2

Jak zwykle urzędniczy bełkot ... 12:22, 25.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


T>>>>FT>>>>F

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Ki penis aqua turbosKi penis aqua turbos

2 1

No to by znaczyło,że Pan Tomaszek Frejiliszek mija się z prawdą i jeszce dodatkowo mąci swoimi wystepami? Nie chce mi sie wierzyc ,żeby on,były sędzia tak robił. Takeśmy się zawiedli na Panu, PanieTomaszu Frelijszku.A nawet napoczatku bardzo Pana polubiłem,a teraz w Pana sprawie ki penis aqua turbos? 23:28, 25.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

T.T.

1 0

Odszczekasz to niebawem 06:45, 26.05.2022


Tylko pytamTylko pytam

3 0

Nie chcę się wymądrzać, ale mam odczucia że to całe pismo to zwykły pic na wodę i wątpię by p. Frejliszek kiedykolwiek je otrzymał- jest zwrotka, ale brakuje tam drobnej acz bardzo ważnych ze strony prawnej szczegółu a mianowicie nie widzą tam podpisu adresata! więc taką zwrotkę można było spreparować by próbować działania, których w ogóle nie było.
Sam wiele razy odbierałem korespondencję z potwierdzeniem odbioru i zapewniam że nigdy bym jej nie dostał do ręki BEZ PODPISU potwierdzenia odbioru!!
Jak dla mnie to cała ta korespondencja nie ma najmniejszych podstaw prawnych a wręcz mogła być stworzona właśnie po to by uwiarygodnić poczynania władz samorządu- czy tak było nie wiem, czy p. Frejliszek dostał to pismo?- też nie wiem(nie ma na to dowodu), ale chętnie dowiedziałbym się dlaczego rzekomo dostał, ale nie podpisał? 08:13, 26.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

UeUe

0 0

Spreparowali.. 16:56, 27.05.2022


REKLAMA
0%