Zamknij
REKLAMA

Mocny spór na sesji. Sołtys Grodztwa powrócił do tematu Chabrowej [AUDIO]

19:37, 27.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Sołtys Tomasz Frejliszek powrócił do tematu ulicy Chabrowej i dyskusji jaką prowadził z wiceburmistrzem Kruszwicy Bartoszem Krajniakiem oraz skarbnik Małgorzatą Ostrowską. Sołtys zwrócił uwagę, że chciałby sprostować wypowiedziane przez skarbnik słowa. Z uwagi na długą dyskusję publikujemy ją również w formacie audio do odsłuchania. 

- Chciałbym wnieść sprostowanie w wypowiedzi pani skarbnik podczas ostatniej sesji. Ja nie stwierdziłem, że pan burmistrz jest niewiarygodny. Ja powiedziałem, że pan zastępca burmistrza jest niewiarygodny i mu nie wierzę. Proszę nie manipulować moimi słowami powiedział sołtys Tomasz Frejliszek.

Wypowiedź sołtysa Grodztwa przerwał należący do koalicji przewodniczący Rady Miejskiej Aleksander Budner. Ostrzegł on wypowiadającego się sołtysa przed odpowiedzialnością za kierowane w stronę urzędników oskarżenia.

- Chciałbym zwrócić panu uwagę w taki sposób delikatny. Jeśli pan używa takich sformułowań to musi pan się liczyć z tym co za tym idzie. Pan obraża urzędnika mówiąc, że jest niekompetentny. Taka moja uwaga. Proszę dalej! - powiedział przewodniczący.

W odpowiedzi Tomasz Frejliszek uznał, że to on został obrażony.

- Ja nie obrażam. To ja zostałem obrażony ponieważ zmanipulowano moje słowa. To ja zostałem obrażony podczas ostatniej sesji. Także pani przewodniczący z całym szacunkiem... pani skarbnik stwierdziła, że ja powiedziałem, że w gminie są fabrykowane dokumenty. Nie. Ja powiedziałem, że proszę o dokumenty dotyczące odwodnienia a gdy po czasie udostępnieniu dokumentów jakieś się nagle znajdą to będę wtedy skłonny stwierdzać, że się dokumenty fabrykuje na potrzeby czasu. Tutaj też zostały zmanipulowane moje słowa - powiedział sołtys.

Wypowiedź znów przerwał przewodniczący Aleksander Budner, który ponaglił wypowiadającego się sołtysa o przejście do nowych wniosków i zapytań.

- Panie przewodniczący złożyłem wniosek o udostępnienie dokumentów dotyczących odwodnienia ulicy Chabrowej. Dostałem odpowiedź, że wszystkie dokumenty, które były otrzymałem. Twierdzę jednak, że część dokumentów zaginęła albo została zgubiona ponieważ ja na piśmie od państwa otrzymałem, że kopię zleceń, faktury oraz postępowanie ofertowe. Czy do budowysą potrzebne tylko te dokumenty? No nie. Moim zdaniem myślę, że nie. Są też potrzebne inne dokumenty - kontynuował sołtys Grodztwa.

Tomasz Frejliszek zapowiedział złożenie nowego wniosku.

- W związku z nieprawdziwymi danymi zawartymi w piśmie urzędu gminy z dnia 25 maja 2022 roku odnośnie inwestycji odwodnieni ulicy Chabrowej zwracam się do rady celem zbadania procedury przetargowej, sposobu finansowania oraz wykonania inwestycji. Taki wniosek składam. Proszę o przeprowadzenie kontroli przez komisję rewizyjną - powiedział sołtys. 

Przewodniczący Aleksander Budner ponownie odniósł się do wypowiedzi sołtysa przekonując, że dokumenty były już sprawdzane.

- Wszystkie dokumenty związane z działalnością były sprawdzane przez trzy miesiące przez specjalistę z wydziału finansowego. Nie zauważyła ona żadnych uchybień -  odparł przewodniczący.

Na ten argument próbował odpowiedzieć Tomasz Frejliszek. Przewodniczący Rady Miejskiej zarzucił mu jednak, że  sołtys Grodztwa nie jest finansistą. Krótką przepychankę słowną zakończył sam Frejliszek odpowiadając, że jest w stanie wymienić dokumenty, których brakuje.

- Uważam, że nie ma wszystkich dokumentów. Mogę wymienić, których mi brakuje nie będę tego teraz tutaj robić, które są wiążące w sprawie - dodał. 

Kolejny wniosek sołtysa dotyczył do rady odnośnie tyczenia dróg w sołectwie Grodztwo.

- Otrzymałem taką odpowiedź, że wszystko jest w porządku. Dla mnie nie jest to w porządku. To jest zamiatanie pod dywan decyzji pana zastępcy burmistrza. Jak się tyczy drogę, tutaj jest wyjaśnienie, że dodatkowa droga była tyczona ponieważ nie można było wytyczyć faktycznej drogi jest to mijanie się z prawdą. Byłem z geodetą, pomagałem mu w tyczeniu i nie miała ta droga żadnego związku z drogą faktyczną ustalenia granic. Także tutaj jest moim zdaniem nieuzasadnione  wydanie pieniędzy. I tutaj poprze mnie chyba pan radny Stanny, że nie ma pieniędzy gmina na tyczenie wszystkich dróg. I ja też to mówię nie ma gmina pieniędzy na tyczenie niepotrzebnych dróg, która była wytyczona i utwardzona przez rolników - mówił dalej sołtys. 

Kolejny temat, który poruszył sołtys dotyczy dnia dziecka, a dokładnie kwestii finansowej. Sołtys przypomniał, że fundusz został zlikwidowany, a obecne środki przeznaczane na sołectwa są dużo mniejsze. Z uwagi na taki stan rzeczy, sołectwa same szukają sobie sponsorów.

- Jako jednostka samorządowa nie mamy konta. Zwróciliśmy się do gminy o podanie konta gdzie mają oni je wpłacić ale powiedziano mi, że nie ma to na zgody. Ponownie spróbowaliśmy i okazało się, że można wpłacić no ale niestety pani skarbnik obwarowała tę wpłatę wypełnianiem dokumentów dotyczących prośby o przekazanie darowizny. No przecież żadne sponsor nie będzie delegował pracownika aby wypełnił dokumenty o przekazanie darowizny na rzecz sołectwa Grodztwo. I się z takich darów wycofują. W związku z tym mam pytanie czy jednostka pomocnicza nie może korzystać z konta. Dokumenty muszą być wypełniane? - dopytywał sołtys.

Głos zabrał wiceburmistrz Kruszwicy Bartosz Krajniak. Zalecił on aby sołtys używał więcej rozumu niż emocji.

- W słowach pana sołtysa jestem postacią niewiarygodną. Jeśli istnieją takie dokumenty w umyśle pana sołtysa, których rzekomo nasi pracownicy nie przekazali proszę żeby je wymienił. Oczywiście mamy komisję rewizyjną. Może każde postępowanie również ta komisja sprawdzić zarówno wytyczeniową skoro coś nie zostało dobrze zrobione, jak i z tą z odwodnieniem. Możemy się cofnąć do budowy ulicy Chabrowej gdzie pan Frejliszek chciał mieć cztery zjazdy, a miał trzy w cudzysłów "tylko" trzy. Czwarty chciał zbudować sobie na koszt gminy. Chciałbym aby pan się dobrze zastanowił jakich sformułowań pan używa. Nie tylko w moją stronę. Żeby operować słowami trzeba mieć na to konkretne fakty i dowody. Ja pamiętam doskonale sprawę z wytyczeniem, na ostatniej sesji powiedziałem, że to było około czterech lat temu i faktycznie takie coś znalazłem. Na wytyczenie pana drogi ja podpisywałem osobiście zlecenie, nie jest prawdą, że odmówiłem. Mało tego był problem ze znalezieniem geodetów, pierwszy geodeta odmówił wykonania zlecenia z uwagi  na skomplikowany cały proces, brak map, podkładów - wyjaśniał wiceburmistrz.

Dalej Bartosz Krajniak odniósł się do tematu m.in. wiarygodności oraz sprawy przekazywania środków od sponsorów. Poradził on sołtysowi aby zwrócił się do innych sołtysów i pozyskał wiedzę na temat pozyskiwania takich środków.

- Nie dziwie się, że tutaj pan sołtys mówi o kimś, że jest niewiarygodny skoro pan sobie nie wierzy. Skoro pan uczestniczy w przekazaniu sprzętu, a po paru dniach czy tygodniach pan nie wie czy się zgadza. Panie sołtysie proszę o rozwagę, mniej emocji więcej rozumu - skwitował wiceburmistrz.

Głos zabrała również skarbnik Małgorzata Ostrowska, która stwierdziła, że nie będzie odnosić się do słów sołtysa podpierając się przysłowiem "kto sieje wiatr, ten burzę zbiera".

- Nie wiem czemu pan sołtys za punkt honoru postawił sobie aby zwalczać urzędników. Takie mam wrażenie i widzieć w nas wrogów. Staramy się należycie wypełniać swoje obowiązki. Od lat współpracujemy z sołtysami. Ja sobie nie przypominam aby pan sołtys dotyczącej darowizny do mnie kiedykolwiek przyszedł - powiedziała skarbnik wyjaśniając, że wszystkie darowizny muszą być kierowane na konto Gminy Kruszwica ponieważ sołectwa nie  mają osobowości prawnej natomiast w bieżącej sprawie zgłosił się do skarbnika tylko prezes Banku Spółdzielczego, który darowiznę chciał przekazać. Prezes miał zostać poinformowany o procedurze przekazania środków. 

Głos krytykujący sołtysa przedstawili również radni koalicji Michał Stranc oraz Jarosław Kaczmarek.

- Jestem zaniepokojony bo jestem stawiany między młotem, a kowadłem. Macie zorganizować dzień dziecka, a  nie macie pieniędzy na to i stawiacie sobie kłody pod nogi? Wydaje mi się, że gdybyśmy bardziej pokojowo podeszli do sprawy i byli bardziej skłoni się porozumiewać to ta sytuacja nie miałaby miejsca - powiedział
radny podkreślając, że współpraca z wiceburmistrzem układa mu się dobrze i  nie było takiej sytuacji gdzie nie mógłby na nim polegać. Dalej stwierdził, że są jeszcze takie ulice, które nie mają ani oświetlenia, ani asfaltu.

- Jest na Chabrowej oświetlenie i asfalt. A pan sołtys narzeka non stop, że jakiegoś odwodnienia brakuje, że rowy się zarywają. Jeśli ulica Chabrowa jest zrobiona to trzeba temat w końcu zamknąć - dodał.

Jako ostatni wypowiedział się radny Jarosław Kaczmarek mówiąc, że temat Chabrowej pojawia się na sesji któryś raz z kolei choć są ważniejsze tematy.

- Uważam, że rada ani tym bardziej komisja nie ma takich kompetencji ani potrzeby aby zajmować się tą sprawą. Mamy swój określony plan i brnięcie w te zarzuty wygłoszone to bezsens - powiedział radny. 

Do tematu będziemy wrócić. 

[ZT]20257[/ZT]

[ZT]20143[/ZT]

[ZT]20229[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (41)

MieszkankaMieszkanka

24 0

A co Pan Radny Stranc "załatwił" dla sołectw, w których kandydował, że wypowiada się Pan, że wspołpraca z Wiceburmistrzem układa się Panu dobrze? 20:13, 27.05.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

A to załatwił!A to załatwił!

10 1

Co załatwił? A właśnie g.ówno załatwił! Dlatego ma prawo sie wypowiadać w tej sprawie ,czyli g.ówna. 20:55, 27.05.2022


żal słuchać :(żal słuchać :(

19 0

Radny, który próbuje stłamsić działania sołtysa ze swojego okręgu wyborczego?!- tego to nawet w kinie nie grali, ale to tylko świadczy o bezradnym :( 21:48, 27.05.2022


%@#%!%@#%!

6 0

Widocznie on nie odróżnia poczty od UM- jest naczelnik, on myśli, wydaje polecenia i trzeba wykonywać jego polecenia.
Kadencja powoli zbliża się do końca a efektów idealne Ziobro :( 08:43, 29.05.2022


AbcAbc

0 0

Przecież Stranc to "człowiek" Krajniaka czyż nie??? P. Krajniak może to przecież potwierdzić. 12:39, 08.06.2022


do radnego Strancado radnego Stranca

16 1

Słucham wypowiedzi tego listonosza Stranca i nie wiem jak rozumieć jego słowa? No ale poświęciłem chwilę na analizę, którą dopisałem w nawiasach.

" Jestem zaniepokojony bo jestem stawiany między młotem, a kowadłem. (LUDZIE PYTAJĄ DLACZEGO NIE PILNUJE PAN INTERESÓW GRODZTWA JAK TA STARSZA PANI NA SPOTKANIU SOŁECKIM W GRODZTWIE?) Macie zorganizować dzień dziecka, a nie macie pieniędzy na to i stawiacie sobie kłody pod nogi? (CZYLI JAK SIEDZISZ CICHO TO KŁÓD NIE BĘDZIE A JAK MASZ WĄTPLIWOŚCI ALBO IDZIESZ NA WYMIANĘ CIOSÓW NO TO SORRY?) Wydaje mi się, że gdybyśmy bardziej pokojowo podeszli do sprawy i byli bardziej skłoni się porozumiewać to ta sytuacja nie miałaby miejsca (KTÓRA SYTUACJA Z TYMI DAROWIZNAMI CZY CZYM BO TAK ENIGMATYCZNIE MÓWISZ PANIE RADNY) - powiedział
radny podkreślając, że współpraca z wiceburmistrzem układa mu się dobrze i nie było takiej sytuacji gdzie nie mógłby na nim polegać (JEDEN OBÓZ RZĄDZĄCY NO TO JAKBY NIE MOGLI NA SOBIE POLEGAĆ TO BY OBOZU NIE BYŁO). Dalej stwierdził, że są jeszcze takie ulice, które nie mają ani oświetlenia, ani asfaltu (POPULIZM. WHATABOUTISM, W ROSJI NA ZARZUTY AMERYKAŃCÓW W SPRAWIE BRAKU DEMOKRACJI ROSJANIE ODKRZYKNĘLI: "A U WAS MURZYNÓW BIJĄ". ZAWSZE JEST JAKAŚ DROGA DO ZROBIENIA ALE SPRAWA NIE DOTYCZY DRÓG A DOKUMENTÓW WIĘC KOLUMBEM PAN NIE JESTEŚ)

- Jest na Chabrowej oświetlenie i asfalt. A pan sołtys narzeka non stop, że jakiegoś odwodnienia brakuje, że rowy się zarywają. Jeśli ulica Chabrowa jest zrobiona to trzeba temat w końcu zamknąć - dodał." (NAJLEPIEJ ZAMKNĄĆ I FINITO).

Musiałem to napisać. Pozdrowienia! 20:19, 27.05.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

IggyIggy

8 2

Temat zamknąć jak szkołę w Bachorcach ? 🤣 20:34, 27.05.2022


żal słuchać :(żal słuchać :(

13 0

"współpraca z wiceburmistrzem układa mu się dobrze i nie było takiej sytuacji gdzie nie mógłby na nim polegać"
Tym to mnie rozwalił👎👎👎
Nic, tylko współczuć tym co na niego głosowali 21:55, 27.05.2022


21 1

Czy to ten sam urząd, w którym wydział finansowy oraz skarbnik przez lata badali dokumenty finansowe CKiS i zawsze było wszystko w porządku? Co zresztą potwierdzała komisja rewizyjna i komisja kultury. I nagle przyszedł ktoś spoza układu i wykrył aferę fakturową...
Tylko od tamtej pory nikt nie poniósł w gminie konsekwencji tych szwindli i braku nadzoru. 20:32, 27.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

🐭🐭🐭🐭🐭🐭

10 0

Zupełnie przypadkowo, ale to ten sam!!!🤣 21:52, 27.05.2022


Kruszwiczanin Kruszwiczanin

30 2

Panie Sołtysie, tak trzymać, nie dawać się miejscowym przydupadom i fali hejtu. Niech Pan walczy , życzę powodzenia i trzymam kciuki. 20:48, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ni ma potrzeby,sensuNi ma potrzeby,sensu

22 0

A najlepszy jest prezes komisji rewizyjnej pan Kaczmarek, my nie będziemy sprawdzać, bo my mamy grafik i sprawdzanie czegoś co nie jest w grafiku nie ma sensu. Taki gośc jest najlepszy na prezesa komisji rewizyjnej, załatwił sprawę w 10 sekund, komisja nie ma kompetencji,ani potrzeby.To po co jest ta komisja i jej prezes? Afery tez w Cekisie nie wytropili, bo nie byoł potrzeby i sensu? A ten pan prezes tej komisji rewizyjnej, to w czasie tej afery w Ckisie juz był prezesem komisji rewizyjnej? Potrzebne jest tylko to, co wyznaczy burmistrz i wtedy to ma tylko sens. Zrozumiano, sołtysy wszystkie i inne upie.rdli.we osobniki zatruwające życie urzędnikom i radnym? 21:13, 27.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

żal słuchać :(żal słuchać :(

10 0

Wróżę mu karierę w CBA- oni też mają grafik kogo sprawdzać a kogo/czego ruszać nie należy. 21:58, 27.05.2022


JanJan

22 0

Brawo, brawo panie TOMKDZIALAJU. Może Pan w końcu zrobi porządek w naszym Urzędzie. Przez dwa lata na sesjach był spokój. Nikt nie zadawał zbędnych pytań o nic się nie czepiał. 22:06, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TJTJ

2 0

Każdy ma swoje racje i interesy ale tam nigdy nie powinno być wykonywane odwodnienie. 22:16, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec 123Mieszkaniec 123

7 3

Szkoda że pan Tomasz interesuje się tylko ul. Chabrowa przy której mieszka i przy której ma pola uprawne a pozostałe drogi Grodztwa ma gdzieś.... 23:41, 27.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Janek Janek

4 5

Niech najpierw Sołtys zrobi porządek na swojej drodze, to wtedy będzie mógł że spokojem zająć się kolejnymi sprawami. 10:14, 28.05.2022


Bardzom go polubiłBardzom go polubił

15 0

Bardzo polubiłem tego Tomka. Za darmo diety nie bierze. Nawet sie nie przestraszył jak sam car Aleksander zaczął go straszyć zsyłką na Sybir za wypowiadanie słów prawdy o urzędnikach. Car swoje,a Tomek swoje,takie nasze kruszwickie,,ich dwoje,,. Bardzo polubiłem tego Tomka, nie boi sie chłopak walczyć z taką wiecie następną specjalną kastą ludzi urzędasów. 23:52, 27.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

..

5 0

Sołtysi za sesje nie dostają żadnej diety, tylko Radni. 05:02, 28.05.2022


KołoKoło

14 2

Fredlich jazda z ta banda ktoś wrescie im *%#)!& ! Ktoś się postawił ! Czas żeby ich wszystkich wypiepszyć!!! 01:32, 28.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrzechrzGrzechrz

19 3

Szopkę robią i jaja sobie z mieszkańców miasta i gminy, a tego buca karjniaka to już dawno powinni odsunąć. 07:48, 28.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkankaMieszkanka

11 0

W końcu ktoś mówi głośno i ma odwagę, mówić, to co nie wygodne.Brawo!!Wspieram działania.O naszym radnym nie wspomnę...bo nie ma o czym🙄 14:18, 28.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pustki w kasie Pustki w kasie

15 0

To jest poniżające, że sołtysi muszą żebrać i prosić o pieniądze na różne inicjatywy. Najlepiej było zabrać fundusz sołecki, a rozpie..rzać pieniądze na hejnał i podwyżki dla burmistrza i jego świty. 14:45, 28.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zeby tylko na hejnałZeby tylko na hejnał

11 0

Hejnał to małe piwo, gdyby się tak zagłębić to takich kwiatków by się więcej znalazło! 18:29, 28.05.2022


Nie boi się kacapówNie boi się kacapów

9 0

No właśnie, Tomek nawet diety nie dostaje za sesje, a walczy jak lew, nie boi sie ryku gminnych bawołów i
pie,rdze.nia bezradnych przydupasów naczelnika. Pozostali sołtysi powinni go ozłocić za jego postawę, ale oni najpierw ,po każdej sesji, muszą swoje pampersy zmienić,tacy są odważni. 22:18, 28.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gruby JachujGruby Jachuj

8 0

Na taczki z nimi, darmozjady posrane. 22:30, 28.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WolneMediaWolneMedia

9 0

W końcu Olek tj Przewodniczący dał głos jako koalicjant byłego SLD i aktualnego PIS. Chorągiewka wciąż gotowa do następnych wyborów 🤣 12:43, 29.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

6 0

Jak tak wszystkim zależy na Grodztwie to może zaczną zwracać uwagę tym, co w weekendy wylewają szamba do rowów. Najlepsza pora. Urzędnicy od piątku godzm 15.15 do poniedziałku 7.15 nie interesują się raczej sprawami gminy, więc można robić porządki na posesjach. W sumie to nawet nie wiadomo czy już Grodztwo, czy jeszcze Kruszwica, ale idąc w niedziele przedluzeniem Grodzkiej można spotkać rowy pełne jakiegoś syfu. I tak co tydzień. Na domy i samochody stac, ale szamba najlepiej wylewać na pola. Oszczędni. 14:39, 29.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ten co nie wylewa.Ten co nie wylewa.

3 1

O znalazł się ten co nie wylewa. Sam wylewa ,a na innych donosi. Zgłos to sołtysowi ,to załatwi sprawę na sesji. 15:14, 29.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cwcw

7 0

odnosząc się do wypowiedzi Pana przewodniczącego komisji rewizyjnej powiem ,, Kończ pan wstydu oszczędż "żenada!!! 18:00, 29.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prawda o lizidupachPrawda o lizidupach

8 0

Obiektywnie patrząc, czego można się spodziewać po przydupasach i lizusach? Oni są szczęśliwi,że mogą lizać d....y swoim generałom. To już taki typ ludzi, którzy w każdej sytuacji będą lizidupami, niezależnie kto by rządził . Im wystarczy, żeby ich generał powiedział o nich: to są moi ludzie i oni wtedy są w siódmym niebie. Zrobią wszystko, co wódz im rozkaże. 19:58, 29.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wiejskie szołWiejskie szoł

4 5

Zróbcie burmistrzem tego sołtysa. Poziom zdebi$#nia ludzi komentujących jednak nie ma końca. Wasz wkład w rozwój naszego miasta to kabaretowe, oderwane od rzeczywistości komentarze, tak jak oderwany od rzeczywistości jest sołtys Grodztwa. Proponuję sprawę sprawdzić nieco lepiej. 06:51, 30.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnalitykAnalityk

3 0

Sołtys na zagrodzie równy wojewodzie! 15:32, 30.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wujek dobra rada.Wujek dobra rada.

1 2

Wiejskie szoł,ten to dopiero jest superdebil. Proponuje ci,zebyś wreszcie ukończył 3 klasę podstawówki,bo ewidentnie widać,że jej nie masz. 20:34, 30.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomek puszką PandoryTomek puszką Pandory

2 0

Oho, zaczęła się Trylogia z udaziałem sędziego,sołtysa Tomka, a nawet Epopeją się może nie skończyć. 16:27, 05.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZosiaZosia

2 0

A Kaczmarek, to który tpo z Kaczmarków? 13:37, 07.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszko IMieszko I

0 3

Proponuję, aby Pan Sołtys zajął się swoim psem, który bezpańsko chodzi po ulicy i niepokoi ludzi. Najpierw porządek wokół siebie sołtysie. 18:27, 07.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kimkim

0 1

Od łapania bezpańskich psów to są służby, którym to powinna zlecić gmina a nie sołtys, sołtys tak jak i TY może co najwyżej zgłosić taki przypadek, ale myślę że dla ciebie to zbyt skomplikowana sprawa- łatwiej coś *%#)!& chlapnąć w internecie. 09:20, 08.06.2022


Latrelek, ważę 1,5kgLatrelek, ważę 1,5kg

3 1

A ty Mieszko nie masz juz czego się czepić? Sołtys jest be,teraz pies sołtysa jest be,ciekawe kiedy powiesz,że żona sołtysa jest be,a nastepnie powiesz ,że córka sołtysa jest be? Ażeby ci tak ten pies sołtysa d.upę trochę przegryzł, to bys otrzeźwiał, a poza tym to jest kundelek co wazy 1,5kg w ubraniu i tak się pan boisz? 20:10, 07.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kundel buryKundel bury

1 0

...kundelek w ubraniu... Co Ty bierzesz? Może Ciebie ugryzł. 🤣🤣🤣 17:46, 08.06.2022


SposóbNA psa sołtysaSposóbNA psa sołtysa

2 0

A ja znam kogos komu pieski burmistrza regularnie targały nogawki i wkładały kij w szprychy jego motorka jak przejeżdżał koło jego domu i świat się przez to nie zawalił.Ten gośc powiedział,że powiadomi opieke społeczną w związku z tą sytuacją i wtedy ataki piesków się skończyły. Ja wam powiem,że z tego wynika ,iż burmistrz,a przynajmniej jego psy, to najbardziej boi sie opieki społecznej.Więc temu panu co mu przeszkadza pies sołtys radzę zgłosic to do opieki społecznej, to zaraz problem ucichnie. To jest więcej jak pewne. 21:36, 07.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%