Zamknij

Ugrupowania rejestrują kandydatów. Wczoraj w Bydgoszczy dokumenty złożył PiS, dzisiaj Konfederacja

15:59, 30.08.2019 | red/komunikaty prasowe/fot. Portal Kujawski
REKLAMA
Skomentuj

 

Ugrupowania polityczne odwiedzają Państwową Komisję Wyborczą aby dokonać rejestracji kandydatów. Niektóre z nich procedurę mają już za sobą i widnieją w systemie  PKW, a inne dopiero dokumenty złożyły.

Jako pierwsi procedurę rejestracji mają za sobą kandydaci PiS. Zdaniem Tomasza Latosa to dobra oznaka na nadchodzące wybory.

Jesteśmy pierwsi, myślę że będziemy też pierwsi na mecie. Pierwsi złożyliśmy dokumenty i zostały one przyjęte – powiedział po rejestracji poseł Tomasz Latos.

- Mamy cztery instytucje wojewódzkie i ogólnopolskie w mieście, mamy rekordową ilość środków na służbę zdrowia i sport, mamy wreszcie fantastyczny program infrastrukturalny, to są także sumy które zbierano przez cała kadencję. Można więc powiedzieć, że dotrzymaliśmy słowa, oczywiście mamy też świadomość, że wiele przed nami – ocenia minister Łukasz Schreiber.

- Zarejestrowanie kandydatów rozpoczyna oficjalnie kampanie wyborczą, bowiem od momentu rejestracji mają oni status kandydatów. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października - wyjaśnia Portal Kujawski.

W systemie PKW w okręgu senackim widnieją jak na razie dwie kandydatury. Są to Mikołaj Bogdanowicz (PiS) oraz Krzysztof Brejza (PO).

Dzisiaj (30.08) kandydatów rejestrują Konfederaci, którzy złożyli uzbierane przez siebie podpisy w Urzędzie Wojewódzkim. 

Cczas na zbiórkę był rekordowo krótki, bo zaledwie 17 dni. Konfederacja w okręgu 4 bydgoskim zebrała 11.581 podpisów na sejm i 3.734 na okręg senatorski 9 oraz 3.603 na okręg senatorski 10, co daje łącznie 18.918 podpisów. Zatem średnio w ciągu dnia zbierali 1.113 podpisów.

- Koordynator zbiórki podpisów oraz kandydat Konfederacji z miejsca 13 Marek Stankiewicz mówił o rekordach, które udało im pobić, czyli najszybciej zebrane podpisy, bo wymagane 5 tys. były gotowe po 13 dniach oraz rekordowa ilość, bo prawie 19 tys.- informuje Konfederacja.

"Dziękuję z całego serca wszystkim naszym sympatykom, którzy walczyli o każdy podpis i wspierali nas dobrym słowem. Przede wszystkim dziękuję szefowej sztabu Ani Adamskiej, młodzieżówce z Sebastianem Kruszczyńskim oraz bardzo dziękuję Ruchowi Narodowemu" - podsumował Marek Stankiewicz.

Lider listy przedstawił dziś kompletną listę Konfederacji. Ku zdziwieniu obecnych nie korzystał z kartki i zaprezentował wszystkich 24 kandydatów wraz z ich przynależnością i miejscem zamieszkania. Pełna lista kandydatów Konfederacji prezentuje się w następujący sposób:

Marcin Sypniewski
Filip Strzemkowski
Radosław Ginther
Luiza Kubacka
Krystyna Jarocka
Mateusz Stachowiak
Łukasz Jawornik
Grzegorz Kluczyński
Natalia Popławska
Joannna Geisler-Grygrowicz
Marcin Pilarski
Maciej Borkowski
Marek Stankiewicz
Dominik Kalinowski
Krzysztof Pastuszka
Marek Lewandowski
Maja Kurlandt-Oświecińska
Agnieszka Bocian
Magdalena Ćwiklińska
Klaudia Kalinowska
Sławomir Liss
Małgorzata Łusiak
Dariusz Gnyszek
Cyprian Sajna

Senat Bydgoszcz Leszek Posłuszny
Senat Inowrocław Jarosław Latawiec

Po prezentacji kandydatów Marcin Sypniewski odniósł się krótko do ostatnich wydarzeń z polskiej sceny politycznej: "Nie mamy zamiaru brać udziału w przepychankach i zniżać się do poziomu aktualnej sceny politycznej. PiS dziś to tylko anty-PO, a PO to dziś anty-PiS. Jednak jest alternatywa dla Polaków, opcja pro: proobywatelska, prowolnościowa i propolska".

(red/komunikaty prasowe/fot. Portal Kujawski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone