Zamknij
REKLAMA

Inowrocławska debata kandydatów na posła już dzisiaj

08:12, 03.10.2019 | red
Skomentuj
REKLAMA

 

3 października o godzinie 17:30 w Cechu Rzemiosł Różnych na ulicy Poznańskiej w Inowrocławiu. Do debaty zaproszono po przedstawicielu z każdej listy wyborczej. Prowadzącym debatę będzie dr Sławomir Drelich.

Zaproszeni do debaty zostali ci spośród inowrocławskich kandydatów, którymprzydzielono na liście najwyższe miejsce. Jest Jadwiga Nawrot (lista nr 1, PSL), Marcin Wroński (lista nr 2, PiS), Anna Ludwisiak Kawecka (lista nr 3, SLD), Łukasz Jawornik (lista nr 4, Konfederacja WiN), Magdalena Łośko (lista nr 5, KO) i Łukasz Pająk (lista nr 6, Bezpartyjni i Samorządowcy). Zaproszenie do debaty przyjęli: Marcin Wroński, Anna Ludwisiak-Kawecka, Łukasz Jawornik i Łukasz Pająk.  

- Debata będzie się składała z pięciu rund pytań oraz z krótkich przemówień końcowych debatujących. Zakres merytoryczny debaty został uzgodniony z uczestnikami, jednakże siłą rzeczy debatujący nie znają pytań, które padną w czwartek. Ponadto podczas jednej z rund pytania debatującym będą zadawali młodzi, a w tym przypadku uczestnicy debaty nie wiedzą nawet, jaki jest zakres tematyczny tych pytań. Wierzę jednak, że czwartkowe spotkanie podczas Inowrocławskiej Debaty Kandydatów na Posłów będzie szansą na poznanie kandydatów z Inowrocławia, zapoznanie się z ich planami i programami ich komitetów, a tym samym okazją do wyrobienia sobie ostatecznej opinii przed zbliżającym się dniem wyborów - informuje dr Sławomir Drelich.

Zdaniem prowadzącego debata jest "kwintesencją demokracji, solą tego ustroju, a twarze polityków wiszące na płotach i ścianach są jedynie tej demokracji ubocznym efektem, swoistym odpryskiem, rzadko podnoszącym estetykę naszej przestrzeni publicznej". 

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz