Zamknij
REKLAMA

Liczba chorych na COVID-19 w w naszym województwie spadła poniżej setki

08:31, 28.05.2020 | AS
Skomentuj
REKLAMA

Ważne informacje oraz wykres przedstawił wczoraj (27.05) Portal Kujawski. Okazuje się, że z końcem maja statystyki przynoszą pozytywne informacje na temat zachorowań na COVID-19. Według najnowszych danych w województwie liczba zachorowań spadła poniżej setki.

- Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii - wyjaśnia Portal Kujawski.

Najwięcej chorych w jednym momencie odnotowaliśmy 20 kwietnia – 365 osób, od tego momentu systematycznie liczba ta spadła. Łącznie do tej pory w kujawsko-pomorskim zachorowały 594 osoby, zmarło 46. Za ozdrowiałe uznaje się 449 osób.

- Z prognozy analityków ExMetrix wynika, że do końca łączna liczba zachorowań w naszym województwie wyniesie w granicach 750-800 (prognoza na podstawie modelu matematycznego), co powinno się przekładać na dalszy spadek liczby chorych. W ostatnich dniach liczba nowych przypadków COVID-19 jest znacznie mniejsza (są dni bez nowych przypadków) niż wynika z tej analizy, stąd też być może epidemię uda się szybciej wygasić - wyjaśnia serwis.

[ZT]12103[/ZT]

[ZT]12107[/ZT]

(AS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz