Zamknij
REKLAMA

KGP: policjanci ukarali mandatem ponad 14 tys. osób za brak zasłoniętych ust i nosa

19:28, 07.08.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Rzecznik Komendanta Głównego Policji przypomniał, że w Polsce cały czas obowiązuje stan epidemii oraz, że Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny na osoby uchylające się od kwarantanny może nałożyć karę pieniężna do 30 tys. zł.

Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy 58 514 osób, a ponad 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym - poinformował w piątek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka. Dodał też, że od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii kornowirusa w Polsce policjanci już ponad 12 milionów razy sprawdzali osoby skierowane na kwarantannę.

Poinformował, że tylko ostatniej doby policjanci sprawdzili 89 720 osób skierowanych na kwarantannę. "W około 637 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciagnięcia konsekwencji prawnych" - przekazał Mariusz Ciarka

Dodał, że w 32 przypadkach zwrócono się do funkcjonariuszy z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów, czy wyniesieniu śmieci.

Ciarka podał też, że 248 policjantów zarażonych koronawirusem wyzdrowiało, a od początku działań zwalczających pandemie 324 policjantów zostało zarażonych. Przekazał także, że od początku działań około 4600 funkcjonariuszy było na kwarantannie, a obecnie jest na niej około 260 funkcjonariuszy.

"Cieszy fakt, że coraz więcej policjantów zdrowieje. Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki" - zaapelował Ciarka.

Inspektor przypomniał, że do działań prewencyjnych zaangażowanych jest każdego dnia około 17-20 tys. funkcjonariuszy. "Codziennie nadal angażujemy do działań prewencyjnych, aby zapewnić bezpieczeństwo, porządek publiczny i powstrzymać zarażenia między osobami. Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy 58 514 osób, a ponad 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym. W niemal 6 tys. przypadków skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu" - poinformował Ciarka.

Policjant przekazał też najnowsze dane z kontroli w komunikacji zbiorowej. "Skontrolowaliśmy ponad 352 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, tylko ostatniej doby było ich około 1,3 tys." - zaznaczył.( Aleksandra Kuźniar akuz/ mark)

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Agata Agata

2 0

brakuj im na 500 plus dlatego mandaty piszą 18:42, 10.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz