Zamknij
REKLAMA

Kolejny szpital ogniskiem koronawirusa w naszym regionie

13:46, 15.09.2020 | DJ
Skomentuj
REKLAMA

Po Włocławku nowe ognisko koronawirusa wystąpiło w Szpitalu Powiatowym w Chełmży. Na terenie placówki medycznej stwierdzono
8 zakażeń koronawirusa.

O sprawie poinformował rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaj Bogdanowicz. Kilka dni temu gruchnęła wiadomość o zakażeniu koronawriusem wśród 35 osób we włocławskim szpitalu. Obecność wirusa stwierdzono u 21 pracowników i 14 pacjentów.

"Niestety, badania wykazały, że zakażonych jest kolejnych 11 osób - 10 pacjentów i jeden pracownik, a więc łącznie 46 osób. Spośród 13 pacjentów II Oddziału Chorób Wewnętrznych, którzy jeszcze w piątek wieczorem zostali przewiezieni do jednoimiennego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu, jedna osoba zmarła. To kobieta w podeszłym wieku, która była w poważnym stanie ze względu na inne schorzenia" - powiedział Mól.

Pacjenci zostali przewiezieni z Włocławka do Grudziądza. Ich stan jest poważny ze względu na choroby współistniejące.

- Dyrekcja szpitala wcześniej zdecydowała też o przetransportowaniu 12 pacjentów z wynikami negatywnymi do innych szpitali ze względu na to, że przebywały ponad 48 godzin z osobami zakażonymi. Do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy przewieziono sześciu pacjentów, a do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy i Nowego Szpitala w Świeciu — po trzech - informują Jerzy Rausz i Tomasz Więcławski z Polskiej Agencji Prasowej.

Zakażenie w Chełmży objęło osiem osób, w tym 5 pacjentów. Dwóch z nich przewieziono do Szpitala w Grudziądzu, jeden do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, a dwie osoby zostały poddane kwarantannie domowej.

[ZT]13289[/ZT]

[ZT]13287[/ZT]
 

(DJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz