Zamknij

Niedzielski: obecne obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia

18:51, 07.04.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Niedzielski podkreślił na konferencji prasowej, że w najbliższym czasie, po świątecznych wyjazdach Polaków, trzeba dokładnie przyglądać się sytuacji epidemicznej.

Podjęliśmy decyzję, że obecne obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień, czyli do 18 kwietnia - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że w przyszłym tygodniu będą podejmowane kolejne decyzje związane z sytuacją epidemiczną.

"Z tych powodów podjęliśmy decyzję, że obostrzenia, które w tej chwili obowiązują zostaną przedłużone o kolejny okres ponad tygodnia (...). Chcemy, żeby to był okres, który obejmuje też kolejny weekend, czyli to przedłużenie zasad bezpieczeństwa będzie obowiązywało do 18 kwietnia i wtedy w przyszłym tygodniu będziemy podejmowali kolejną decyzję, co robić dalej" - powiedział szef MZ.

Jak podkreślił, ta decyzja jest odłożona o tydzień, ponieważ rząd patrzy, czy trend zmniejszania się liczby zachorowań będzie się utrzymywać.

"Ale przede wszystkim, to jest najważniejszy powód, chcemy zobaczyć jak te konsekwencje fali zachorowań będą wyglądały na poziomie wykorzystania infrastruktury szpitalnej" - powiedział Niedzielski.

Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami epidemicznymi - które pierwotnie miały obowiązywać do 9 kwietnia - zamknięte są m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ponadto są też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. (Karol Kostrzewa kos/ par)

[ZT]15703[/ZT]

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Świrus SmoleńskiŚwirus Smoleński

0 0

obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia
...................
Ciekawe dlaczego wyznawców religii smoleńskiej nie będą obowiązywały w dniu 10 kwietnia? 🤣 19:23, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niedzielnyniedzielny

1 0

Niech ten pan urodzony w niedzielę odpowie na jedno zasadnicze pytanie: czy leczy się chorych zakażonych covid 19 ? ? Nie słyszę ? ? ! !
No właśnie... niczym... ale szczepionki się rozdaje... Albo jestem *%#)!& albo chorych się nie szczepi - więc co z nimi się robi ? Bo chyba tylko leżą w szpitalach i zajmują miejsce chorym na inne choroby... 20:13, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%