Zamknij

Premier: pandemia nie zakończyła się; przestrzegajmy zasad sanitarnych, szczepmy się

17:09, 10.06.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Naprawdę pandemia na świecie niestety jeszcze się nie zakończyła, mamy wciąż do czynienia z niebezpiecznymi mutacjami; chociażby ostanie mutacje ze Wschodu i z Dalekiego Wschodu, mutacje indyjskie, które spowodowały, że z powrotem w Wielkiej Brytanii jest tak wiele rejestrowanych zakażeń, jak nie było od kilku miesięcy" - mówił szef rządu. Jak dodał, "niestety z tym się wiąże również wzrost obłożenia łóżek (szpitalnych) w Wielkiej Brytanii".

Pandemia na świecie niestety jeszcze się nie zakończyła, mamy wciąż do czynienia z niebezpiecznymi mutacjami; więc bardzo wszystkich proszę, żeby cały czas przestrzegać zasad sanitarnych, które obowiązują, szczepić się - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

"Ten problem przypomina nam bardzo niedobre miesiące przed drugą, przed trzecią falą w Polsce. Więc bardzo bardzo wszystkich proszę, żeby cały czas przestrzegać tych zasad sanitarnych, które obowiązują. Szczepić się; jak tylko ktoś może, to zarejestrować się, jeśli jeszcze ktoś tego nie uczynił" - powiedział Morawiecki.

Zaznaczył, że "coraz więcej krajów Europy, właściwie już prawie wszystkie kraje Europy wdrażają różnego rodzaju certyfikacje umożliwiającą łatwiejsze przemieszczanie się, uczestnictwo w różnego rodzaju spotkaniach, imprezach, koncertach, (mieszkanie) w hotelach w zakresie turystyki międzynarodowej, a także przy kontrolach granicznych nie będzie potrzebna kwarantanna bądź testy, jeżeli osoba będzie mogła się rzeczywiście legitymować odpowiednim szczepieniem".

"Kolejne fazy luzowanie nie oznaczają końca pandemii; musimy zachować tutaj ostrożność i daleko idącą czujność w tym zakresie. Ale w wakacje - wszystko wskazuje na to, że dzięki programowi szczepień przede wszystkim - możemy doprowadzić do dalszego luzowania obostrzeń w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym" - powiedział Morawiecki.(PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ itm/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

YyyyYyyy

2 0

Nikt niema prawa sprawdzać czy dana osoba jest zaszczepiona, gwarantuję to konstrukcja. 18:19, 10.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ruch oporuRuch oporu

2 0

Nie bój, nie bój, pisowska banda już kombinuje jak zmienić prawo i wymóc szczepienia na reszcie opornych. Musimy walczyć i nie dać się doświadczalnie skróliczyć. 06:45, 02.07.2021


......

2 0

Tutaj nic nie trzyma się kupy od samego początku, ludzie na litość Boską zacznijcie w końcu myśleć ... Żule piją tanie wino na trawnikach jak w 2018 roku i wstecz, natomiast nieroby biorą pieniądze od państwa tzn. z naszych podatków od 2018 roku i wstecz... 04:35, 19.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%