Zamknij

Müller: jesteśmy otwarci na poprawkę w Polskim Ładzie wspierającą rodziny

18:41, 23.09.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Rzecznik rządu pytany był podczas czwartkowej konferencji prasowej o to, czy w Polskim Ładzie jest propozycja, by duże rodziny, rodzice, którzy wychowują czworo i więcej dzieci, nie płacili podatku PIT.

Jesteśmy otwarci na poprawkę w Polskim Ładzie wspierającą rodziny - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller odpowiadając na pytanie o dodatkowe wsparcie podatkowe dla dużych rodzin. Dodał, że jest pakiet kilku rozwiązań wnoszonych przez parlamentarzystów PiS, są one poważnie rozważane.

"W tej chwili trwają prace parlamentarne nad rozwiązaniami podatkowymi, które zostały zaprezentowane przez rząd" - powiedział Müller. Przypomniał, że w efekcie 18 mln osób zyska na reformie, dla 90 proc. osób będzie ona korzystna, bądź neutralna, a 16,5 mld złotych zostanie w kieszeniach Polaków.

"Faktycznie w tej chwili w parlamencie trwają prace nad tą ustawą i tam rozważany różnego rodzaju korekty (...), dotyczące tak naprawdę zostawienia jeszcze większych środków finansowych dla obywateli. Jedną z dyskusji, która się w tej chwili toczy jest kwestia poprawki wspierającej polskie rodziny. My jesteśmy na to otwarci" - powiedział.

Dodał, że nie chciałby wyprzedzać prac parlamentarnych, ponieważ to kwestie, które odbywają się w Sejmie. "Natomiast chcę zwrócić uwagę, że faktycznie mamy pakiet kilku rozwiązań, o które parlamentarzyści PiS, klubu parlamentarnego wnoszą i które są poważnie rozważane" - powiedział rzecznik rządu.

Polski Ład to nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Fundamentami Polskiego Ładu są: 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł); inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy; mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. (PAP)

mmu/ drag/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%