Zamknij

Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

20:10, 21.01.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Dzień Babci przypada 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. Z tej okazji na stronie Kancelarii Prezydenta opublikowane zostały w piątek życzenia pary prezydenckiej.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli w piątek życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Babcie i dziadkowie, bogaci w życiową wiedzę i mądrość wspierają dzieci i pomagają w wychowywaniu kolejnych pokoleń Polaków; dziękujemy za to - napisała para prezydencka.

"Z okazji dorocznych Dni Babci i Dziadka prosimy państwa o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń i wyrazów wdzięczności. Babcie i dziadkowie - bogaci w życiową wiedzę, doświadczenie i mądrość, płynącą z dystansu do tego, co na bieżąco absorbuje młodsze pokolenia - współtworzą miliony polskich rodzin. Wspierają swoje dzieci, pomagają w opiece nad wnukami i wychowywaniu kolejnych pokoleń Polaków" - napisała para prezydencka.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda podkreślili, że babcie i dziadkowie są dla dzieci i młodzieży nauczycielami wiedzy o historii, której sami byli uczestnikami i świadkami, "a przede wszystkim - wartości, którymi należy i warto się kierować".

"Dzieląc się opowieściami o życiu swoim i bliskich, pomagają państwo wnukom budować tożsamość, znajdować odpowiedź na pytania o to, kim są i kim mogą stać się, gdy dorosną. Seniorzy są też coraz częściej nadal aktywni zawodowo i społecznie, a swoją pracą i działalnością dają przykład młodszym, jak rozsądnie łączyć zaangażowanie poza domem z dbałością o najbliższych" - czytamy.

Jak podkreśliła para prezydencka, babcie i dziadkowie, "doskonale znając życie i różnorakie ludzkie losy, są też wyrozumiali wobec zjawisk i zachowań, które bywają powodem sporów między rodzicami, a dziećmi".

"Dlatego często właśnie u państwa wnuki odnajdują potrzebną akceptację i swobodę, które pozwalają - zachowując swoje racje i przekonania - wznieść się ponad różnice i odnaleźć porozumienie międzypokoleniowe. Jest to niezwykle ważne, a szczególnie cenne w naszych czasach, kiedy kultura i wszechobecna technika nie sprzyjają głębokim i trwałym relacjom" - napisano.

Według pary prezydenckiej, babcie i dziadkowie, "uosabiają w oczach młodszych stałość i niezmienność, integrują szersze kręgi rodzinne i przyczyniają się do podtrzymywania bliskich kontaktów między krewnymi, także dalszymi".

"Za to wszystko chcemy dzisiaj państwu gorąco podziękować" - napisała para prezydencka życząc babciom i dziadkom zdrowia, satysfakcji z życiowych dokonań, a przede wszystkim wiele codziennej radości i serdeczności w rodzinnym gronie".(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

sdd/ mok/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

OgórasOgóras

2 0

Ten dziadyga sam se powinien życzenia złożyć 23:03, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DZIADEKDZIADEK

2 0

Niech se te życzenia w duDe wsadzą :/ 00:44, 22.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BabaBaba

2 0

***** *** dziadzie 08:24, 22.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

***** ******** ***

1 0

A poszli mi stąd ! 14:31, 22.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%