Zamknij

6 prostych kroków do pięknej cery!

11:57, 10.12.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 16:53, 10.12.2019

Twarz bez niedoskonałości? Czy to w ogóle możliwe? Tak, pod warunkiem, że zadbasz o nią w odpowiedni sposób i przy użyciu właściwych kosmetyków. Zamiast ślepo podążać za urodowymi trendami, wsłuchaj się w potrzeby cery i dostosuj do nich!

Krok 1: Oczyszczanie rano i wieczorem

Umycie twarzy zaraz po przebudzeniu powinno na stałe wejść do Twojej codziennej rutyny. Nagromadzone zanieczyszczenia oraz sebum najłatwiej i najszybciej usuniesz za pomocą lekkiego żelu lub pianki, które następnie spłuczesz wodą. Produkt musi być dobrany do rodzaju cery, w ten sposób unikniesz zatkanych porów czy zaczerwienień. Jeśli posiadasz skórę normalną, możesz wypróbować mydła naturalnego na bazie czystych ekstraktów roślinnych, które nie narusza bariery hydrolipidowej naskórka i pozostawia uczucie świeżości. 

Wieczorem pamiętaj o demakijażu z wykorzystaniem płynu micelarnego lub olejku. Dokładnie oczyść oczy z tuszu, cieni i kredki, ponieważ pozostałości kosmetyków w tym obszarze przyczyniają się do przedwczesnego starzenia i pojawienia się zmarszczek. Zanim wklepiesz krem, przemyj twarz tonikiem. To przywróci właściwe pH naskórkowi.

Krok 2: Peeling – tak, ale nie za często

Złuszczanie martwego naskórka to Twój obowiązek, jednak nie należy przesadzać z tą czynnością. Zbyt częste ścieranie obumarłych komórek może skutkować przesuszeniem twarzy, jej nadwrażliwością oraz zaczerwienieniami. Polki mają dość cienką cerę, dlatego kosmetolodzy zalecają, by po preparaty złuszczające sięgać nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Jeśli kosmetyki mechaniczne są dla Twojej twarzy zbyt agresywne, sięgaj po enzymatyczne. Ich zadaniem jest rozpuszczanie komórek bez konieczności tarcia.

Przekonaj się, co w swoim asortymencie ma do zaoferowania marka Garnier.

Krok 3: Krem z filtrem na dzień dobry

Mitem jest, że ochrona przeciwsłoneczna potrzebna jest skórze wyłącznie latem. Przez cały rok do twarzy docierają szkodliwe promieniowania UVA i UVB, które niszczą komórki i powodują przedwczesne starzenie. Zaprzyjaźnij się z dobrym kremem bogatym o filtry UV o wysokości SPF 15 lub SPF 30. Na szczęście obecnie na rynku jest szeroki wybór preparatów, które łączą kilka działań np. nawilżające i odżywcze z ochroną przed słońcem. Nowością są formuły blokujące przedostawanie się do skóry promieniowania HEV, czyli światła niebieskiego pochodzącego z ekranów komputerów czy smartfonów.

Krok 4: Odżywianie i regeneracja, czyli zadania kremu na noc

W nocy, gdy Ty śpisz, Twoja skóra wykonuje nieprawdopodobną pracę. To dlatego rano budzisz się wypoczęta, a Twoja cera jest promienna i zdrowa. Możesz dopomóc procesowi regeneracji, stosując po wieczornym demakijażu odpowiednie produkty zawierające składniki aktywne pobudzające naskórek do szybszej odnowy. Mogą to być np. peptydy lub retinol. Działanie kremu będzie skuteczniejsze, jeśli chwilę przed jego nałożeniem wklepiesz w twarz niewielką ilość serum, najlepiej z tej samej linii. 

Krok 5: Wypoczęta skóra w okolicach oczu

Jeśli mimo spokojnego i długiego snu oraz zbilansowanej diety zauważasz pod oczami nieestetyczne cienie oraz obrzęki to znak, że skóra potrzebuje odżywienia oraz nawilżenia w postaci dobrze dobranych kosmetyków. Zwracaj uwagę na to, by w składach miały substancje poprawiające mikrokrążenie, np. żeń-szeń, arnikę lub kasztanowiec. W drogeriach dostępne są chłodzące płatki hydrożelowe lub kolagenowe, które błyskawicznie wygładzają naskórek, pozbywając się opuchlizny. Jeśli akurat nie masz takich, zastosuj wypróbowany patent z łyżką schłodzoną w lodówce, którą przykładasz do twarzy na kilkanaście sekund.

Krok 6: Maseczka jako doskonałe uzupełnienie pielęgnacji

Raz lub dwa razy w tygodniu nałóż na twarz maseczkę, której działanie będzie odpowiednie do potrzeb cery. Do wyboru masz tradycyjne produkty w kremie lub – cieszące się od kilku lat ogromnym zainteresowaniem – formie nasączonego płatu, który rozciągasz na skórę. Składniki aktywne w nich zawarte mają za zadanie błyskawicznie poprawiać stan naskórka, rozjaśniać przebarwienia, wygładzać zmarszczki, intensywnie nawilżać lub też absorbować nadmiar sebum. W zależności od tych właściwości mogą zawierać np. śluz ze ślimaka, wyciąg z zielonej herbaty, algi, glinki lub naturalne olejki roślinne. 

?

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%