Zamknij
REKLAMA

Morawiecki: nie ma powodu przesuwać wyborów

14:28, 24.03.2020 | Autor: Jakub Borowski brw/ joz/
Skomentuj PAP
REKLAMA

Pytany na zdalnej konferencji prasowej, czy kolejne wprowadzane obostrzenia wpływają na datę wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja, Morawiecki odpowiedział: "Nie, nie wpływają. Po to wdrażamy różnego typu obostrzenia, by po najbliższych paru tygodniach móc przedstawić sytuację taką, aby Polacy mogli wrócić do pracy".

"Ja nie widzę powodu dzisiaj, żeby egzaminy maturalne czy wybory prezydenckie się nie odbywały. Oczywiście zachowanie dystansu, wszystkie przepisy, które będą obowiązywały, muszą być zachowane" - dodał.

"Chcemy, żeby po Świętach Wielkanocnych sytuacja epidemiologiczna była taka, żeby Polacy mogli wrócić do pracy. Chcemy, żeby się odbyły egzaminy maturalne, egzaminy ósmoklasisty, żeby życie wróciło do pewnej +nowej normalności+" ? powiedział Morawiecki.

Dodał, że "pewnie nic nie będzie identycznie jak przed koronawirusem" i do czasu, gdy będzie dostępna szczepionka, "będziemy musieli się bardzo mocno wystrzegać takich zachowań, które wcześniej były naturalne".

Wyraził przekonanie, że nowe warunki sanitarne i dezynfekcja  "przemywanie poręczy, uchwytów w środkach komunikacji publicznej i budynkach, przycisków w windach i w bankomatach przyniosą efekty i po Wielkanocy, wypadającej w tym roku w połowie kwietnia, "będziemy mogli w nowych okolicznościach sanitarnych budzić się do normalnego życia zawodowego".

We wtorek premier zapowiedział kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, w tym wprowadzenie zasady, że razem mogą się przemieszczać nie więcej niż dwie osoby.

Według danych Ministerstwa Zdrowia do wtorku wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19 zostało zakażonych 766 osób, dziewięć zmarło.(PAP)

(Autor: Jakub Borowski brw/ joz/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MieszkaniecMieszkaniec

0 4

Nie ma potrzeby przesuwania wyborów bo jest dobrze przecież prezes Jaroslaw powiedział że nie trzeba to nie trzeba a go trzeba słuchać. Tylko że mogą wykończyć tak pół Polski a jak osoby 60+ złapie korona to może być ciężko z wyborami. Propaganda goni propagandę ludzie w rządzie przestańcie patrzeć ile możecie dla siebie zabrać tylko pomóżcie społeczeństwu bo za niedługo będzie za późno i wtedy spojrzycie na ten komentarz . 22:08, 24.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Prawomyślny Prawomyślny

2 0

Takich trolli nie powinno się dopuszczać do głosu. 17:21, 25.03.2020