Zamknij
REKLAMA

Sesja sejmiku województwa w trybie zdalnym już w najbliższą środę

11:36, 06.04.2020 | MP
Skomentuj
REKLAMA

Pierwsza przeprowadzona w trybie zdalnym (online) sesja sejmiku województwa odbędzie się w najbliższą środę (8 kwietnia). Spodziewane jest m.in. przyjęcie przygotowanego przez zarząd województwa programu pomocy dla małych i średnich przedsiębiorstw, wśród których wiele znalazło się w bardzo trudnej sytuacji w związku z epidemią Covid-19. Środowe obrady będą transmitowane w internecie na zwykłych zasadach.

Marszałkowski program wsparcia dla niewielkich firm obejmuje pożyczki i poręczenia na bardzo korzystnych warunkach. Będą się o nie mogły ubiegać przedsiębiorstwa zarejestrowane w Kujawsko-Pomorskiem lub planujące inwestycje w naszym regionie. 

W porządku posiedzenia także m.in. informacja zarządu województwa na temat działań związanych z epidemią Covid-19, sprawozdania z realizacji programu przeciwdziałania narkomanii i wojewódzkiego programu na rzecz osób niepełnosprawnych, a także debata nad projektem uchwały regulującej tryb prac na strategią polityki społecznej województwa.

Przeprowadzenie obrad sejmiku w trybie zdalnym jest możliwe (bez zmiany regulaminu) na mocy tak zwanej specustawy, przyjętej przez Sejm 31 marca w związku z epidemią Covid-19. W sali sesyjnej obecni będą jedynie przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i marszałek Piotr Całbecki. Wszyscy pozostali radni będą uczestniczyć w obradach online, za pomocą narzędzia umożliwiającego zabieranie głosu w debacie oraz głosowanie, a także elektroniczną rejestrację posiedzenia. Transmisja sesji zostanie udostępniona publicznie w czasie rzeczywistym, na zwykłych zasadach.

[ZT]11460[/ZT]

[ZT]11470[/ZT]

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz