Zamknij

Sesja sejmiku województwa w trybie zdalnym już w najbliższą środę

11:36, 06.04.2020 | MP
Skomentuj
REKLAMA

Pierwsza przeprowadzona w trybie zdalnym (online) sesja sejmiku województwa odbędzie się w najbliższą środę (8 kwietnia). Spodziewane jest m.in. przyjęcie przygotowanego przez zarząd województwa programu pomocy dla małych i średnich przedsiębiorstw, wśród których wiele znalazło się w bardzo trudnej sytuacji w związku z epidemią Covid-19. Środowe obrady będą transmitowane w internecie na zwykłych zasadach.

Marszałkowski program wsparcia dla niewielkich firm obejmuje pożyczki i poręczenia na bardzo korzystnych warunkach. Będą się o nie mogły ubiegać przedsiębiorstwa zarejestrowane w Kujawsko-Pomorskiem lub planujące inwestycje w naszym regionie. 

W porządku posiedzenia także m.in. informacja zarządu województwa na temat działań związanych z epidemią Covid-19, sprawozdania z realizacji programu przeciwdziałania narkomanii i wojewódzkiego programu na rzecz osób niepełnosprawnych, a także debata nad projektem uchwały regulującej tryb prac na strategią polityki społecznej województwa.

Przeprowadzenie obrad sejmiku w trybie zdalnym jest możliwe (bez zmiany regulaminu) na mocy tak zwanej specustawy, przyjętej przez Sejm 31 marca w związku z epidemią Covid-19. W sali sesyjnej obecni będą jedynie przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i marszałek Piotr Całbecki. Wszyscy pozostali radni będą uczestniczyć w obradach online, za pomocą narzędzia umożliwiającego zabieranie głosu w debacie oraz głosowanie, a także elektroniczną rejestrację posiedzenia. Transmisja sesji zostanie udostępniona publicznie w czasie rzeczywistym, na zwykłych zasadach.

[ZT]11460[/ZT]

[ZT]11470[/ZT]

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz