Zamknij
REKLAMA

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz z medalem "Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej" podczas Regionalnych Obchodów Dnia KAS

11:51, 24.09.2020 | red, fot. kpuw
Skomentuj

W auli budynek Izby Administracji Skarbowej odbyły się regionalne uroczystości z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Słowa uznania złożył obecny na uroczystości wojewoda kujawsko-pomorski, który również został odznaczony medalem.

Wojewoda kujawsko-pomorski podczas regionalnych uroczystości podkreślił, że zrównoważony budżet i stabile dochody państwa są zasługą m.in. urzędników Krajowej Administracji Skarbowej. 

-  W Państwa pracy przejawia się bardzo praktyczny wymiar dbałości o nasze wspólne dobro – Rzeczpospolitą. O tym, jak ważna jest sprawna administracja skarbowa przekonaliśmy się w tym roku, kiedy z powodu epidemii koronawirusa nasza gospodarka znalazła się w obliczu recesji. Wdrożone natychmiast po wprowadzeniu ograniczeń sanitarnych programy rządowe nazwane Tarczą Antykryzysową były realizowane również przez KAS mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. - To właśnie na Państwa barkach spoczęły zadania mające na celu pomoc naszym przedsiębiorcom w trudnym czasie. Dziś już wiemy, że ten trud opłacił się i spośród krajów Unii Europejskiej to polska gospodarka najlepiej poradziła sobie ze skutkami lockdownu – dodał.

Podczas KAS było okazją do wręczenia nagród i awansów. Medal "Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej", odebrał również wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

- Dziękuję Państwu za to pełne zaangażowanie w służbie dla Ojczyzny. Dziś, z okazji Państwa święta, składam całej kadrze kierowniczej i wszystkim pracownikom KAS serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności i dalszych sukcesów. Gratuluję osobom dziś odznaczonym, nagrodzonym i awansowanym. Serdecznie dziękuję również za przyznany mi medal Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej. To dla mnie wielki honor i zobowiązanie do dalszej, ciężkiej pracy – podkreślił przedstawiciel rządu w województwie.

Krajowa Administracja Skarbowa funkcjonuje w Polsce od trzech lat. Połączenie działających wcześniej oddzielnie trzech pionów: administracji skarbowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej znacznie polepszyło efektywność polskiej skarbowości. To połączenie oraz dobra koniunktura gospodarcza spowodowały, że dochody podatkowe zrealizowane w I poł. 2018 r. wyniosły ponad 197 mld zł i były o 27,5 proc. wyższe od dochodów podatkowych uzyskanych w I poł. 2016 r., a dochody z podatku od towarów i usług były wyższe o 34 proc.

Systematyczny wzrost wpływów z podatków odnotowuje Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. W 2017 roku było to 7 289 103 zł, w roku 2018 – 8 770 062 zł, w roku 2019 – 9 513 490 zł. Do końca sierpnia 2020 roku wpływy w kujawsko-pomorskim wyniosły 5 782 333 zł. Ogółem w latach 2017-2020 Izba Administracji Skarbowej ściągnęła podatki w kwocie 31 354 988 zł. Wpłynęło to na zwiększenie wpływów do budżetu państwa, co pozwoliło nie tylko zminimalizować szarą strefę gospodarczą, ale również zrealizować wiele ambitnych programów społecznych naszego Rządu.

[POGODA]1600941070996[/POGODA]

[ZT]13456[/ZT]

[ZT]13467[/ZT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

JoranyJorany

3 1

Danina od plebsu musi być. 15:12, 25.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz