Zamknij

Szczepienia w Polsce. W kujawsko-pomorskim wykonano wczoraj rekordową liczbę szczepień 

11:34, 03.05.2021 | as
Skomentuj
REKLAMA

W ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" 2 maja w kujawsko-pomorskim wykonano rekordową liczbę szczepień. Było to łącznie 1260 dawek.

- W związku z ogromnym zainteresowaniem prawdopodobnie dzisiaj wyczerpiemy całą dostępną pulę szczepionek i odwołamy akcję szczepień zaplanowaną na 4 maja. Ostateczna decyzja zapadnie o godz. 14:00 - informuje Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego.

Wynik osiągnięty w kujawsko-pomorskim jest wyższy nawet od tego uzyskanego w Warszawie. 

Aktualizacja

W związku z rekordowym zainteresowaniem mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego akcją „Zaszczep się w majówkę,” wyczerpiemy dziś całą dostępną pulę szczepionek. Wobec tego jesteśmy zmuszeni odwołać akcję szczepień w Toruniu zaplanowaną na 4 maja. Dziś pracujemy do wykorzystania ostatniej dawki.

Akcja szczepień zaplanowana była początkowo na ok. 620 osób dziennie. Zainteresowanie było jednak tak duże, że każdego dnia zwiększaliśmy pulę dostępnych szczepionek i wydłużaliśmy godziny pracy punktu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Dziś wykonaliśmy już 700 szczepień. W sumie od 1 do 3 maja do godziny 14 wykonaliśmy blisko 3000 szczepień.

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

[ZT]15937[/ZT]

(as)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%