Zamknij

PSP: ostatniej doby strażacy w związku z burzami interweniowali ponad 500 razy

10:35, 22.06.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak przekazała PAP Państwowa Straż Pożarna, ostatniej doby strażacy w związku z pogodą przeprowadzili 509 interwencji. Najwięcej razy wyjeżdżali na Dolnym Śląsku (128), w Zachodniopomorskiem (120) i na Opolszczyźnie (58). Dużo interwencji było również w województwie lubuskim (54).

Ostatniej doby w związku z przechodzącymi przez Polskę burzami strażacy interweniowali ponad pół tysiąca razy - poinformował we wtorek rano PAP rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski. Najwięcej interwencji zanotowano na Dolnym Śląsku.

Z informacji przekazanych przez PSP wynika, że większość wyjazdów straży miała miejsce przed północą, zaś po północny - do godz. 6 - odnotowano jedynie 10 interwencji.

"Strażacy usuwali wiatrołomy ze szlaków komunikacyjnych i wypompowywali wodę z posesji. Na Dolnym Śląsku wiatr uszkodził kilka dachów. Nikt w tych zdarzeniach nie doznał obrażeń" - przekazał PAP rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski.

Wcześniej burze w zachodniej części kraju zapowiadał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. IMGW prognozował, że miejscami mogą wystąpić opady gradu oraz obfite opady deszczu - nawet do 50 litrów na metr kwadratowy.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ pat/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%