Zamknij

CIECH Soda Polska wspiera projekt "Muzeum i Przyjaciele dla zwierząt - Ekologiczny Powiat Inowrocławski"

10:22, 20.07.2021 | MP
Skomentuj
REKLAMA

CIECH Soda Polska – spółka wchodząca w skład Grupy CIECH, jednego z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej – został partnerem nowego projektu artystycznego o charakterze edukacyjno-charytatywnym, pod nazwą „Muzeum i Przyjaciele dla zwierząt – Ekologiczny Powiat Inowrocławski”, organizowanego przez Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Jego celem jest budowa świadomości, zwłaszcza wśród najmłodszych, na temat potrzeby pomocy bezdomnym zwierzętom oraz udzielenie wsparcia finansowego miejscowemu schronisku. Akcję objęła patronatem także p. Wiesława Pawłowska, Starosta Inowrocławski.

Bycie „Dobrym sąsiadem” jest jednym z kluczowych zobowiązań przyjętej przez CIECH strategii zrównoważonego rozwoju („ESG”), uwzględniającej czynniki środowiskowe, społeczne oraz związane z ładem korporacyjnym. Dlatego Grupa systematycznie współpracuje z władzami samorządowymi, organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami powiatów, w których zlokalizowane są jej zakłady, na
rzecz polepszania jakości życia społeczności lokalnej.

W ramach realizowanej strategii ESG, CIECH Soda Polska zamierza częściej wspierać przedsięwzięcia ważne społecznie w bezpośrednim otoczeniu swoich zakładów produkcyjnych, znajdujących się w Inowrocławiu i Janikowie. Inicjatywą, w którą spółka zaangażowała się w ostatnim czasie, jest projekt artystyczny o charakterze edukacyjno-charytatywnym „Muzeum i Przyjaciele dla zwierząt – Ekologiczny Powiat Inowrocławski”, organizowany w województwie kujawsko-pomorskim.

Akcja zainicjowana przez Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zwraca uwagę na problem bezdomności zwierząt i kształtuje wrażliwość na sztukę. Projekt został podzielony na trzy etapy, angażujące różne grupy wiekowe. Wśród wielu ciekawych atrakcji dla najmłodszych są m.in. warsztaty artystyczno-edukacyjne oraz spotkania z weterynarzami, hodowcami, dogoterapeutami i inowrocławską policją. Ich celem będzie przede wszystkim wzbudzanie empatii wśród najmłodszych i uświadamianie im w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami.

Z kolei prace plastyczne wykonane w trakcie pleneru malarskiego w lokalnym schronisku, z udziałem regionalnych artystów, zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Muzeum im. Jana Kasprowicza na początku września, a następnie przekazane do licytacji 4. października br., w Światowy Dzień Zwierząt. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz schroniska, a organizatorzy akcji liczą ponadto, że wypromuje je ona medialnie i przyczyni się do zwiększenia pomocy dla niego ze strony społeczeństwa, w zakresie finansowo–wolontaryjnym.

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%