Zamknij
REKLAMA

Trwa Tydzień Regionów w Brukseli

12:13, 11.10.2021 | UM
Skomentuj
REKLAMA

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczy w odbywającym się w Brukseli XIX Europejskim Tygodniu Regionów i Miast. W tegorocznym wydarzeniu pod hasłem „Razem na rzecz odbudowy” weźmie udział blisko 850 mówców – samorządowców, przedstawicieli rządów, unijnych instytucji i organizacji pozarządowych, a także ekspertów i naukowców. Urząd Marszałkowski jest współorganizatorem środowej (13 października) sesji, podczas której gospodarz województwa poruszy temat cyfryzacji.

Europejski Tydzień Regionów i Miast to doroczne spotkanie służące jako platforma debaty na temat kierunków europejskiej polityki regionalnej i prezentacji dobrych praktyk w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego. Organizatorami są Europejski Komitet Regionów i Komisja Europejska (ściślej: Dyrekcja Generalna KE ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej). Tym razem debaty i seminaria w podzielone są na cztery tematy: spójność, zielona transformacja, transformacja cyfrowa i zaangażowanie obywateli.

Podczas środowej (13 października) sesji „Polityka spójności i w zakresie Instrumentu Pomocy Przedakcesyjnej – doświadczenia władz lokalnych i regionalnych w zakresie dwojakiej transformacji” marszałek Piotr Całbecki poruszy temat infrastruktury cyfrowej dla obszarów wiejskich oraz zwróci uwagę na problemy związane z cyfryzacją w naszym regionie. Zaprezentuje także efekty realizowanego przez marszałkowską administrację projektu „Kultura w zasięgu 2.0”, który został oficjalnie wpisany jako przykład dobrych praktyk programu Interreg Europe „Digitourism”

[ZT]17828[/ZT]

[ZT]17826[/ZT]

 

(UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%