Zamknij
REKLAMA

Kampania 19 dni w Kruszwicy

16:10, 24.11.2021 | MOW

- Zrób to dla siebie. […] Pamiętaj, że masz mnie! – to słowa Klaudii z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy, która w ramach konkursu literackiego zorganizowanego w ramach Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, napisała list do osoby, która doświadczyła przemocy.

Nagrodą w nim był m.in. udział w sesji zdjęciowej „ Nie zamykam oczu na przemoc”, podczas której dziewczęta chciały przekazać, jak ważną rolę pełnią świadkowie przemocy. Wychowanki Ośrodka wzięły też udział w zajęciach dotyczących funkcjonowania rodziny i wspólnie zbudowały „Dom pełen wartości”. Dowiedziały się, jak to czym karmią swoje ciało i umysł wpływa na ich funkcjonowanie.

Najwięcej uwagi poświęciły oczywiście pomarańczowym warzywom i owocom, a następnego dnia po zajęciach szkolnych czekała na nie aromatyczna, pomarańczowa herbata. W kolejnym dniu trwania kampanii grupa dziewcząt przeprowadziła dla swoich koleżanek zajęcia na temat zasad „Fair Play” i rywalizacji bez agresji wobec przeciwnika.

[ZT]18290[/ZT]

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji przeprowadzone zostały zajęcia pt. „Bądź tolerancyjna”,  w ramach których dziewczęta m.in. wysłuchały bajkę o uczuciach i obejrzały film „Randka z tolerancją”. W ostatni dzień kampanii wychowanki uczestniczyły w webinarium na temat cyberprzemocy rówieśniczej, które zorganizowane było przez Fundację po DRUGIE.

19 listopada to koniec kampanii, ale nie koniec naszych działań. Szkolenia, kolejne zajęcia, a to wszystko po to, by wspólnie budować świat wolny od przemocy. Działamy dalej!

[ZT]18287[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%