Zamknij
REKLAMA

Zarząd województwa zaprasza do konsultacji. Chodzi o plan transportowy

10:48, 26.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regionalnego planu transportowego województwa kujawsko-pomorskiego (RPT) 2021-2027, który jest jednym z kluczowych dokumentów dla realizacji strategii rozwoju województwa i przyszłego Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

Nasz Regionalny plan transportowy to podstawa wdrażania Strategii Przyspieszenia 2030+ w zakresie wojewódzkich inwestycji transportowych. Poddawany konsultacjom projekt dokumentu zawiera opis stanu i uwarunkowań rozwoju systemu transportowego regionu, w tym uwarunkowania społeczno-gospodarcze i środowiskowe, a także aspekty formalne wynikające z obecnego otoczenia prawnego oraz analizy systemu transportowego pod kątem infrastruktury, organizacji i bezpieczeństwa.

Uwzględniono w nim m.in. wyniki badań preferencji użytkowników pasażerskiego transportu indywidualnego i zbiorowego, informacje o zidentyfikowanych obszarach wykluczenia transportowego i dane dotyczące transportu towarowego. Na tej podstawie ustalone zostały cele inwestycyjne w zakresie infrastruktury i projekty rekomendowane do realizacji w perspektywie finansowej 2021-2027.

Konsultacje społeczne rozpoczynają się jutro (27 maja) i potrwają do 4 lipca. Do udziału zarząd województwa zaprasza jednostki samorządu terytorialnego, partnerów społecznych i gospodarczych, a także mieszkańców regionu. 

[ZT]20240[/ZT]

[ZT]20238[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%