Zamknij
REKLAMA

W regionie odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego

11.34, 14.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek (15 sierpnia) obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Uroczyste ceremonie oraz wojskowe pikniki będą odbywały się w całym regionie. Toruńskie obchody, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, rozpocznie msza święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego w kościele garnizonowym. Po nabożeństwie wojskowi i goście przemaszerują na Rynek Staromiejski, gdzie odbędzie się uroczysty apel.  

[ZT]21105[/ZT]

W Bydgoszczy w poniedziałek zostanie odsłonięty obelisk z tablicą poświęconą żołnierzom wyklętym z Pomorza i Kujaw, a we Włocławku uroczyste obchody odbędą się przy Pomniku Żołnierza Polskiego na Placu Wolności.

Święto narodowych sił zbrojnych obchodzimy w rocznicę cudu nad Wisłą – czyli właśnie zwycięskiej bitwy warszawskiej 1920 roku, stoczonej podczas wojny bolszewickiej. Dzień ten jest ustawowo wolny od pracy, ponieważ łączy się z liturgicznym świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kościele katolickim.

W Kujawsko-Pomorskiem służy kilka tysięcy żołnierzy i działa kilkadziesiąt jednostek wojskowych: ważnych instytucji NATO, terenowych organów administracji wojskowej, garnizonów oraz innych formacji. W Bydgoszczy mieszczą się między innymi natowskie: Centrum Szkolenia Sił Połączonych oraz Force Integration Unit, a także Wojewódzki Sztab Wojskowy, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych oraz 1 Brygada Logistyczna. W Toruniu działa Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Inowrocław jest siedzibą 2. Pułku Inżynieryjnego oraz 56. Bazy Lotniczej. W Chełmnie stacjonuje 3. Włocławski Batalion Drogowo-Mostowy, a w Brodnicy 4. Pułk Chemiczny.

[ALERT]1660469463374[/ALERT]

[ZT]21114[/ZT]

[ZT]21105[/ZT]

[ZT]21096[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KruszwiczokKruszwiczok

0 0

Piotr Pawlak .PELIKAN. 13:02, 14.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%