Zamknij
REKLAMA

Konkurs „Patria Nostra”. I miejsce dla MOW Kruszwica [VIDEO]

09.53, 01.10.2022 . Aktualizacja: 09.53, 01.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

- Jestem z Was dumna. Drużyna wychowanek z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy zdobyła I miejsce w Międzynarodowym i Ogólnopolskim Konkursie filmowo-historycznym „Patria Nostra” (VII edycja obejmujące swoim zasięgiem region północny). Konkurs Region Północny adresowany jest do uczniów szkół podstawowych od 12 lat, licealistów i uczniów technikum do 19 lat z województwa: pomorskiego, kujawsko pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz 10 drużyn polonijnych ze świata - informuje Ilona Dybicz.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o historii Polski wśród młodzieży szkolnej, krzewienie patriotyzmu i postawy obywatelskiej. Dnia 28 września 2022 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której zostały wyświetlone wszystkie nagrodzone filmy. Drużyna z kruszwickiego MOW w składzie: Wiktoria Szuflińska, Kinga Kraszewska i Nicola Rezmer przygotowały film pt. „Bitwa pod Ossowem”.

Wychowanki pod opieką wychowawców Pawła Lewartowskiego i Krzysztofa Pazderskiego stworzyły piosenkę i videoklip do niej, zyskując największe poparcie w głosowaniu online wśród blisko 70 filmów zgłoszonych do konkursu.

Nagrodą dla zwycięskiej drużyna była pięknie wykonana replika szabli polskiej z 1934 roku (szable zazwyczaj fundowane są przez Marszałków Województw lub instytucje związane z kulturą i edukacją).

Prócz tego drużyna otrzymała statuetkę, czek w wysokości 4000 zł oraz liczne nagrody rzeczowe. Wypada dodać, że oprócz wymienionych wychowanek w realizacji zwycięskiego projektu wzięły udział ich koleżanki z MOW oraz wychowawcy: Paweł Budner i Krzysztof Ratajczak. Pomocy w realizacji zdjęć udzielili natomiast filmowcy ze studia produkcyjnego „Pro Arte”.

Istotnym elementem konkursów Patria Nostra jest emisja prac konkursowych na telebimach reklamowych w miejscach publicznych. Emisje będą realizowane w miarę możliwości wynikających z uzyskanych na ten cel środków.

[ZT]21575[/ZT]

[ZT]21569[/ZT]

[ZT]21557[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

KruszwiczokKruszwiczok

0 0

Zamykać talatajstwo kto to wypuścił resocjalizacjia karać wraz z z zazadem posiłek dziennie przypomnieć ķrzywdy ludzkie 00:07, 03.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LokisLokis

0 0

Uspokój się, weź głęboki oddech i napisz to jeszcze raz po polsku bardzo proszę. 05:50, 03.10.2022


0%