Zamknij
REKLAMA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Polanowicach odwiedzili Warszawę

16.40, 16.11.2022 mp Aktualizacja: 16.52, 16.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

9 listopada 2022 r. uczniowie kl. V, VI i VIII Szkoły Podstawowej w Polanowicach uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. W programie wyjazdu było zwiedzanie, wraz z przewodnikami, eskpozycji poświęconej żołnierzom Armii Krajowej, ludności Warszawy, bohaterskim obrońcom stolicy.

Wizyta w stolicy była także okazją do spaceru po Trakcie Królewskim. Uczniowie zobaczyli Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki, a na placu Piłsudskiego – Grób Nieznanego Żołnierza i pomnik Marszałka. Wśród oglądanych obiektów i miejsc znalazły się także i te opisane w „Kamieniach na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

Dzieci podziwiały również nowoczesną architekturę miasta, w tym najwyższy budynek w Unii Europejskiej Varso Tower Wycieczkę zorganizowały i opiekę nad uczniami sprawowały: Katarzyna Mądrowska, Hanna Dziedzic – Marcińska, Monika Wesołowska, Agnieszka Mądrowska i Teresa Czech.

[FOTORELACJA]2757[/FOTORELACJA]

Wyjazd w całości został sfinansowany przez spółkę: Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin w Polanowicach, za co na ręce Pana Prezesa Piotra Jackowskiego społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania.

[ZT]22001[/ZT]

[ZT]21988[/ZT]

[ZT]21971[/ZT]

 

(mp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%