Zamknij
REKLAMA

O ważnej kampanii w sprawie AIDS mówili w Kruszwicy

09.37, 05.12.2022 DJ Aktualizacja: 09.49, 05.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

W związku z przypadającym 1 grudnia Światowym  Dniem AIDS na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt w Kruszwicy jak co roku została zorganizowana profilaktyczna lekcja otwarta, mająca na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród wychowanek oraz uświadomienie im zagrożeń związanych z chorobą AIDS i możliwości zakażenia wirusem HIV.

Zajęcia zostały przygotowane przez nauczycieli ośrodka- Kingę Busse i Joanną Płodzidyn-Darabasz. W trakcie zajęć dziewczęta z dużym zaangażowaniem podejmowały różne aktywności w celu poszerzenia swojej wiedzy na temat HIV i AIDS. Uczestniczyły m.in. w wirtualnym wywiadzie z osobami chorymi na AIDS, a także projekcji filmu „AIDS- epidemia wciąż niepokonana”. Na koniec zajęć uczennice miały okazję sprawdzić swoje wiadomości o HIV i AIDS w quizie wiedzy.

[FOTORELACJA]2776[/FOTORELACJA]

W celu solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS 1 grudnia cała społeczność ośrodka przypięła sobie do ubrania czerwoną wstążkę- międzynarodowy symbol solidarności z osobami z HIV i AIDS. Udział w zajęciach skłonił wychowanki MOW do refleksji  i w przyszłości do podejmowania przez nie bezpiecznych zachowań, które zminimalizują ryzyko potencjalnych zakażeń wirusem HIV.

Organem prowadzącym ośrodek jest Powiat Inowrocławski.

(DJ)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%