Zamknij
REKLAMA

GDDKiA ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach

08.33, 19.01.2023 PAP Aktualizacja: 08.37, 19.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne; pracuje na nich 787 pojazdów do zimowego utrzymania. W znacznej części kraju warunki pogodowe mogą jednak utrudniać jazdę.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzegła w czwartek przed trudnymi warunkami na drogach. W części województw występuje mgła; jazdę utrudnia również śliska nawierzchnia i opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu.

Śliska nawierzchnia występuje lokalnie w południowej części województwa podkarpackiego i południowej części województwa małopolskiego oraz w województwie warmińsko-mazurskim na: dk 63 (odc. Orzysz-gr. państwa), dk 16 (odc. Orzysz-Mrągowo) i na dk 59 (odc. Giżycko-Mrągowo).

[ZT]22574[/ZT]

Opady deszczu lub mżawki występują w województwach: podlaskim, łódzkim i dolnośląskim, a opady śniegu bądź śniegu z deszczem występują w województwach: kujawsko-pomorskim, śląskim, małopolskim, wielkopolskim i podkarpackim.

Z kolei mgła występuje w województwach: podlaskim, pomorskim, śląskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, mazowieckim i lubuskim.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Dyrekcja informuje, że w dzień na zachodzie kraju będzie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Poza tym zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Na południu kraju opady głównie śniegu, okresami intensywne. W rejonach podgórskich Karpat prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 18 cm, na Podkarpaciu i w Małopolsce oraz w woj. świętokrzyskim i na południu lubelskiego przyrost pokrywy o 10 cm do 15 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. C w rejonach podgórskich Karpat do 3 st. C na krańcach wschodnich i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych.(Marcin Chomiuk mchom/ mark)

[ZT]22591[/ZT]

[ZT]22585[/ZT]

 

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%