Zamknij
REKLAMA

Radni ujawniają: 15 tysięcy złotych kosztowało wypożyczenie wystawy do piwnic zamkowych-MojaKruszwica.pl

19:50, 11.06.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

 

Radni komisji budżetowej poruszyli temat związany z wystawą w piwnicach kruszwickiego zamku. Przypomnijmy to właśnie o tę wystawę toczyła się internetowa dyskusja. Jej temat pojawił się także na sesji Rady Miejskiej.

Internetowa dyskusja rozpoczęła się na profilu FB Darii Kurzawy. Historyk miała wiele uwag do zamontowanej w piwnicach wystawy. Jej wypożyczenie na okres pięciu miesięcy będzie kosztować kruszwickich podatników 15 tysięcy złotych.

- Zbiór przypadkowych lal manekinów rodem z horroru, gdzie na przypadkowo zebranej zastawie stołowej wśród jarocińskich kubków i niedawno kupionych na zachodnim bazarku glinianych miseczek (jeszcze z ceną 8 zł) leżą niczyje ręce i głowa, gdzie biały rumak patrzy zdezorientowany na rzeźbę Światowida, a gości wita zwalony z nóg,  najpewniej tym obrazem, kloszard (?)..." - pisała Daria Kurzawa, która wystawę porównała do stajni Augiasza.

Zaistniała w internecie dyskusja przyniosła kilkadziesiąt komentarzy. Negatywnie pod postem wypowiedzieli się zarówno mieszkańcy jak i ci, którzy wystawy jeszcze nie widzieli, ale zapoznali się z nią dzięki zdjęciom opublikowanym w internecie.

Gmina Kruszwica nie zgadza się z twierdzeniem „kilku internautów”, że wystawa ośmiesza mieszkańców i miasto. Tym co ośmiesza mieszkańców jest zachowanie nielicznej grupki osób, którzy nie potrafią uszanować czyjejś pracy i dopuszczają się aktów wandalizmu. Pragniemy poinformować, że bardzo podobna wystawa pojawiała się w ubiegłych latach w piwnicach zamkowych, których autorem również była firma Walhalla Inscenizacje Historyczne - przekazał kruszwicki magistrat.

Tymczasem temat wystawy z sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy niespodziewanie powrócił i przeniósł się na obrady komisji budżetu i rozwoju gospodarczego. Radny Artur Grobelski wystąpił o przekazanie informacji na temat kosztów jej zainstalowania.

- 15 tysięcy złotych za wystawę o wątpliwej wartości historycznej, to trochę dużo. Tym bardziej, że na jednej z ostatnich komisji usłyszałem od zastępcy burmistrza, że na tego typu rzeczy pieniędzy nie ma w budżecie, a priorytetem jest infrastruktura. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej, na tzw. „kulturę” wydajemy sporo pieniędzy, jak choćby drugi mural za około 30 tys. zł - komentuje do naszego serwisu Artur Grobelski.

Zdaniem radnego koszt wypożyczenia wystawy są zbyt duże i można było je zainwestować inaczej. 

- Wracając jednak do wystawy, to z tego co zrozumiałem, miasto nie jest właścicielem „eksponatów” i przykładowo za udostępnienie przez 5 miesięcy jednej zwykłej  drewnianej skrzyni zgodnie z umową płacimy aż 600 zł, a jest ich aż 7 co daje 4200 zł! Za takie pieniądze można zrobić coś znacznie ciekawszego i przede wszystkim bliższego prawdy historycznej. Nie jestem w tej opinii osamotniony, o czym świadczyć może choćby dyskusja jaka rozpętała się na Facebooku - dodaje Grobelski.

Do tematu będziemy powracać.

(P.B)
REKLAMA

Komentarze (12)

LDGLDG

1 0

Ile? 20:24, 11.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FRANCIKFRANCIK

1 0

Nie wiedziałem, że tyle. Ja tez mam maski fajne, mogę wypożyczyć za 5000 zł na ten okres, jak ktoś chętny. Mogę zrobić na życzenie jakby co maski. 20:30, 11.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kruszwiczanin Kruszwiczanin

0 0

Zamiast opluwać Kruszwickie władze może zrobicie w końcu coś dobrego? 20:34, 11.06.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

waldekwaldek

3 0

Władze płacąc za coś takiego opluwają się same. 20:44, 11.06.2018


LubczykLubczyk

0 0

Gdzie tu jest opluwanie? 20:46, 11.06.2018


JoJo

2 0

Zrobić coś dobrego? I owszem przy urnach spuścić ich na zieloną trawkę. Dość rządów przypadków. 21:41, 11.06.2018


LubczykLubczyk

1 0

Kruszwiczanin akurat radni do których uderzasz dużo robią i to widać. 20:47, 11.06.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Kwaśny LubczykKwaśny Lubczyk

0 0

Naprawdę? Pokaż parę przykładów proszę. Z resztą, co ja piszę, jeden przykład choćby. 11:27, 12.06.2018


nicknick

0 2

Dokładnie. Ani Grobelski (tfu) ani Molenda (tfu) nie robią totalnie nic. KOMPLETNIE NIC. plują tylko na lewo i prawo w internecie albo składają bezsensowne interpelacje dotyczące czegoś co już jest realizowane, żeby w momencie gdy zostanie ukończone móc powiedzieć że to "ich zasługa"... śmiechu warte! Jedynie może Dybicz coś robi z tej całej Kruszy, ale to raczej jako Krusza bo nie ukrywajmy, w gminie tylko składa interpelacje na bezsensowne tematy żeby było o niej głośno. Darmowe worki na śmieci? Nie ma czegoś takiego bo i tak by to było z podatków... a po za tym co zrobili oni jak RADNI, nie jako Krusza. JEDEN PRZYKŁAD POPROSZĘ 12:48, 13.06.2018


pp

2 0

Lepiej te lochy wynająć komuś na "barek piwny" będzie z pożytkiem i taniej a i jeszcze dzierżawca sporą kasę wpłaci. 21:24, 11.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LDGLDG

1 0

cokolwiek. i niech działa. 21:25, 11.06.2018


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone