Zamknij
REKLAMA

Internauci: Wycinka drzew na Zagoplu postępuje

22:01, 09.10.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

Za pośrednictwem systemu Alert24 internauci mogą szybko przekazywać informacje i zdjęcia naszej redakcji. Jedną z takich informacji była postępująca dzisiaj wycinka drzew na Zagoplu.

Tydzień temu informowaliśmy o rozpoczętej na Osiedlu Zagople wycince drzew. Odbywa się ona przy ulicy Solidarności. Niektórzy mieszkańcy nie kryli swojego oburzenia. Informacje o wycince opublikowali  na portalach społecznościowych.

- Chciałbym pogratulować osobom odpowiedzialnym za budowę nowej  ścieżki rowerowej. Wzdłuż bloku 46 z około 30 drzew przesadzono 6 czy 7, a reszta wycięta. Brawo! - napisał w ubiegłym tygodniu jeden z internautów.

Wycinka drzew jest związana z budową ścieżki rowerowej. Budowa ma odbyć się w ramach projektu pn. Budowa ścieżek rowerowych  na terenie Gminy Kruszwica. O rozpoczęciu prac gmina poinformowała trzy tygodnie temu.

[ALERT]1539115133910[/ALERT]

Projekt ma polegać na budowie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Szosa Tryszczyńska oraz wzdłuż ulicy Solidarności do pętli autobusowej.  Tam też możliwa ma być realizacja punktu przesiadkowego (parkingu do rowerów) między trasą rowerową a komunikacją autobusową.

- W ramach zadania powstanie prawie kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej, dzięki któremu sieć ścieżek rowerowych ulegnie rozbudowie. Drzewa kolidujące z trasą ścieżki rowerowej zostaną przesadzone. Na terenie realizowanej inwestycji planuje się ponadto nowe nasadzenia - informowała wówczas Gmina Kruszwica.

Jak informują mieszkańcy wycinka wciąż postępuje. Na przesłane do kruszwickiego magistratu pytanie w tej sprawie, odpowiedzi jeszcze nie otrzymaliśmy. 

(P.B)
REKLAMA

Komentarze (4)

KruszwiczaninKruszwiczanin

3 2

Proponuję również przesunąć most na Gople to uda połączyć się już istniejące ścieżki rowerowe. 06:42, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoratBorat

6 5

To już nie jest nawet głupota i chamstwo. To jest jawna ignorancja mieszkańców Kruszwicy przez władze. Po ostatnich wycinkach nikt z urzędu nawet nie zajął w tej sprawie głosu. To raczej mocny dowód na to gdzie ma kruszwiczan władza miasta 07:10, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WyleczonyWyleczony

3 6

Do Borata.Znam niedrogiego psychiatrę, dojeżdża do pacjenta natychmiast po zgłoszeniu.Skorzystaj,naprawdę warto. 11:27, 10.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Borat Borat

4 1

Jak niedrogi to dziękuję, sam skorzystaj. Diagnoza jak najbardziej się przyda bo to Ty nierzeczowo odpowiadasz na pytania. Sprawa dotyczy wycinki drzew a nie konsultacji psychiatrycznych. Pamiętasz jak w filmie ck.dezerterzy pokazywali gościowi kure a on oznajmił ze to osiol? Uznali go wtedy za świra. Robisz Panie dokładnie to samo 16:00, 10.10.2018


REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone