Zamknij
REKLAMA

Bezpieczeństwo w czasie zimowych ferii bardzo istotne

18:28, 10.01.2019 | KPP Michał Parzyszek/RED
REKLAMA
Skomentuj


Najbliższy piątek uczniowie szkół rozpoczną dwutygodniowe ferie zimowe. Warto w tym czasie zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Działania w tym zakresie prowadzić będą inowrocławscy policjanci.

Korzystając z czasu wolnego pamiętajmy aby: 
1. Nigdy nie wchodzić na lód na zbiornikach wodnych. Nawet jeśli w jednym miejscu pokrywa lodowa utrzyma nasz ciężar, nie musi tak być w innym miejscu. Zagrożeniem w takich sytuacjach jest nie tylko możliwość utonięcia, ale też błyskawicznego wychłodzenia organizmu. 
2. Zjeżdżając na sankach wybierać miejsce nieznajdujące się w pobliżu dróg. 
3. Korzystać z adekwatnego do pogody ubioru. 
4. Używać kasku podczas jazdy na nartach. Do ukończenia 16 lat jest on obowiązkowy na stokach narciarskich. 

5. W związku z szybko zapadającym zmrokiem nośmy przy sobie odblaski. Sprawdzą się w każdej postaci – breloków, opasek czy kamizelek. 
Ciesząc się feriami wykorzystujmy ten czas w sposób rozsądny i odpowiedzialny. Używki szkodzą tak samo w czasie ferii, wakacji i roku szkolnego. Apelujemy do rodziców o zwracanie uwagi także na te zagrożenia wobec dzieci. 

Policjanci kontynuują i nasilają działania profilaktyczno-edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży oraz dorosłych. W ich ramach wzmożona ilość patroli będzie prowadzić kontrole na drogach. Funkcjonariusze sprawdzać będą stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców, sposób przewozu pasażerów i bagaży. Będą również zwracać uwagę na niebezpieczny lub agresywne zachowania uczestników ruchu. 

[ALERT]1547140879258[/ALERT]


 

(KPP Michał Parzyszek/RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone