Zamknij
REKLAMA

Kujawskie Nowalijki. Co czeka nas w tym roku?

15:07, 25.06.2019 | Dagmara Dąbrowska fot. Archiwum
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Kruszwica Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” organizują siódmą edycję imprezy plenerowej pn. „Kujawskie Nowalijki - czyli jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwie”, która odbędzie się 7 lipca 2019 r.

Po raz pierwszy w ramach „Kujawskich Nowalijek” PTTK Oddział Nadgoplański w Kruszwicy zaprasza do udziału w I Rajdzie Rowerowym „Jedziemy po zdrowie” na trasie Kruszwica-Rechta-Kruszwica licząca 35 km. Rowerzyści startują o godz. 10.00 z parkingu przy Mysiej Wieży, gdzie również zlokalizowana będzie meta.

Uczestnicy mają możliwość zapisywania się w biurze PTTK do 4 lipca do godz. 14.00. Degustacje kulinarne Podczas imprezy odbędzie się konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „Nowalijki-samo zdrowie”, który został podzielony na 4 kategorie tj. nowalijkowy deser na zimno, nowalijkowe pierogi, kanapki z nowalijkową pastą oraz na najciekawsze stoisko.

O godz. 13.30 zapraszamy na pokazy kulinarne wraz z degustacjami i konkursami z nagrodami, które zorganizuje Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi. Od godz. 15.30 pokaz kulinarny na megapatelni przeprowadzi Zbigniew Buczkowski – kultowy aktor polskiej kinematografii.

Trudno wymienić wszystkie filmy, w których wystąpił, ale na pewno trzeba wspomnieć seriale „Dom”, „Święta wojna”, „Graczykowie” i „Barwy szczęścia”. W filmach o Panu Kleksie zagrał charakterystyczną rolę Alojzego Bąbla. Gotować lubi prawie tak bardzo, jak smacznie jeść. Atrakcje dla dzieci i dorosłych Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.

W strefie „Plenerowego Przedszkola”, którego koordynacją zajmie się Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy, czekać będą animatorzy z zabawami i konkursami. LGD „Czarnoziem na Soli” również przygotuje dla najmłodszych kącik malucha m. in. z konkursami plastycznymi czy składaniem balonów.

Najmłodsi będą mogli również korzystać z dwóch dmuchańców: zamku i mega zjeżdżalni. O godzinie 17:00 zapraszamy dzieci na przedstawienie pt. „Piraci Kapitana Haka” w wykonaniu teatru Vaśka doskonale znanego milusińskim. Warto również wspomnieć, iż od godz. 12:00 rozpocznie się po raz pierwszy podczas imprezy plenerowej akcja poboru krwi.

Na zakończenie, o godz. 18.00 wystąpi zespół „Babsztyl”. Zespół postał w 1977 r. W 1980 r. grupa wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Żywiołowo i spontanicznie wykonana interpretacja piosenki “W siną Dal” rozkołysała opolski amfiteatr. Efektem tego sukcesu była płyta nagrana dla Polskich Nagrań pt. “Szykuj się bracie”.

Udział w programach TVP : “Wideoteka dorosłego Człowieka”, “Od przedszkola do Opola” czy “Szansa na sukces”, „The Voice of Poland” czy polsatowskim „Must Be The Music” udowodnił, że repertuar BABSZTYL’a bliski jest zarówno najmłodszym, jak i dorosłym odbiorcom muzyki.

Obecnie muzyka zespołu utrzymana jest w konwencji pop rock i country. Najnowsze utwory zespołu „Ogień i Woda” oraz „Żal mi tamtych nocy” zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu na Piosenkę Country 2014. Do zobaczenia!

(Dagmara Dąbrowska fot. Archiwum )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone