Zamknij

Marszałek sypnął kasą na kulturę. Ile otrzymały organizacje powiatu inowrocławskiego?

08:40, 09.07.2019 | d.w / red
REKLAMA
Skomentuj

 

Festiwale muzyczne i koncerty, warsztaty teatralne, malarskie i rzeźbiarskie oraz spotkania poetyckie –  ponad 890 tysięcy złotych z budżetu województwa trafiło  w tym roku na organizację 95 różnorodnych wydarzeń  kulturalnych. Kasę marszałek przyznał także kilku projektom z naszego miasta i powiatu. 

Dofinansowanie przyznane zostały w ramach  otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych,  realizujących zadania publiczne.

- Kultura to nieodłączny element każdego społeczeństwa. Dostarcza nam wyjątkowych emocji, prowadzi do rozwoju osobistego, dzięki niej tworzona jest wspólnota między ludźmi. Jesteśmy dumni, że jako samorząd województwa możemy wspierać  wyjątkowe przedsięwzięcia kulturalne, które sprawiają, że nasz region staje się jeszcze piękniejszy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na wsparcie 13. Festiwalu Rocka Progresywnego im.Tomasza Beksińskiego w Toruniu 2019 kwotę 10 tysięcy otrzymało Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych "Progres".

Drugą organizacją z naszego powiatu, które otrzymało wsparcie jest Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy na IX Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej (wsparcie wynioslo 2 tysiące złotych).

(d.w / red )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone