Zamknij

Rośnie liczba wypadków na drogach. Policja prosi o czujność

12:10, 02.11.2019 | KPP/PORTAL KUJAWSKI/RED
REKLAMA
Skomentuj


Trwający od wczoraj okres związany z dniem Wszystkich Świętych zbiera swoje żniwo w naszym regionie. Już wczoraj mogliśmy dowiedzieć się o kilku groźnych wypadkach w naszej okolicy.

Na drogach okres Wszystkich Świętych jest wyjątkowo niebezpieczny z uwagi na wzmożony ruch samochodowy. W tym roku policjanci podjęli współpracę z Konfeferencją Episkopatu Polski. W tym roku przesłanie trzecie edycji akcji brzmi "Nie Zabijaj-Jedź bezpiecznie!".

- Z danych statystycznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wynika, że od stycznia do września bieżącego roku na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 712 wypadków, w stosunku do tego samego okresu 2018 roku jest to wzrost o 22. Było też więcej ofiar śmiertelnych, bo aż 164, tutaj mamy wzrost o 50 ofiar, co powinno wzbudzić nasz niepokój, bowiem jest to wzrost o 43,9%. Jeżeli chodzi o rannych odnotowano 745 osób, co jest minimalnym spadkiem - przypomina Portal Kujawski.

Najwięcej wypadków miało miejsce na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Wzrosła liczba wypadków w powiecie inowrocławskim i dała łącznie liczbę 43 wypadków samochodowych.

Wzrasta też liczba wykrytych przestępstw, kierowania pod wpływem alkoholu. Od stycznia do września w naszym województwie było to 2403 przypadki (wzrost o 191) o 2028 wykroczenia – mniejsze stężenie alkoholu w organizmie.

Jedną z przyczyn wzrostu liczby ujawnionych przypadków, jest większa liczba przebadanych kierowców. W tym roku przeprowadzono ponad 733 tys. kontrole.

(KPP/PORTAL KUJAWSKI/RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone