Zamknij

W Szkole Rzemiosła zamontowany zostanie symulator samochodu do nauki jazdy!

11:42, 06.07.2022 | .

W okresie wakacyjnym w Szkole Rzemiosła zamontowany zostanie symulator samochodu do nauki jazdy. Konstrukcja ma na celu rozwijanie młodych rzemieślników, nie tylko mechaników samochodowych.

Symulator samochodu to konstrukcja przestrzenna ze stali, składająca się z podkładu, fotela, kierownicy, pedałów oraz skrzyni biegów, które w sposób bardzo dokładny oddają realizm jazdy prawdziwym samochodem.

- Nasza szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszej młodzieży. Umiejętność prowadzenia auta to konieczność. Symulator daje takie możliwości. Z nowoczesnego sprzętu skorzystają nie tylko mechanicy samochodowi bowiem na rynku zawodowym liczy się dziś mobilność. Obejmuje ona także  fryzjerki i sprzedawców, którzy również muszą dojeżdżać do klientów czy przewozić swój towar - wyjaśnia dyrektor szkoły Ireneusz Springer.

[FOTORELACJA]2598[/FOTORELACJA]

Profesjonalny symulator to także trzy monitory przystosowane do długiej pracy. Oprogramowanie zawiera trasy zarówno w mieście, jak i plac manewrowy. To idealny sprzęt do nauki jazdy.

- Warto dodać, że mechanicy samochodowi, którzy uczą się w naszej szkole mogą w łatwy i prosty sposób zrozumieć jak działa  samochód. Osoby, które będą przygotowywać się do nauki jazdy będą mogły skorzystać z pomocy wirtualnego instruktora lub pojeździć samochodem w tzw. trybie swobodnym — dodaje  dyrektor.

Symulator zawiera także tryb egzaminów, w którym kursant może sprawdzić swoje możliwości. Młodzi rzemieślnicy będą mogli wybrać tryb realistyczny (widok z środka samochodu)  lub arcade (widok zza samochodu).  Dodatkowo dołączony do oprogramowania jest bardzo rozbudowany symulator samochodu.

- Chcemy pokazać, że rzemieślnicy to bardzo nowocześni ludzie. Bazując na najnowszej technologii przyszli przedsiębiorcy w prosty i łatwy sposób zapoznają się z podstawami prowadzenia samochodu i przepisami ruchu drogowego, a mechanicy samochodowi bez wychodzenia ze szkoły zrozumieją jak działa samochód — wyjaśnia dyrektor.

Z nowego sprzętu będzie można skorzystać od nadchodzącego roku szkolnego 2022/2023.

[ZT]20723[/ZT]

[ZT]20706[/ZT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%