Oba kotły generują 90 ton pary na godzinę przy ciśnieniu 40 barów, co pozwala na pełne pokrycie zapotrzebowania cukrowni na energię cieplną oraz elektryczną. Zmiana systemu zasilania to istotny krok w kierunku zwiększenia efektywności energetycznej zakładu oraz znaczącego ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Pozwala równocześnie na dalsze podniesienie efektywności produkcyjnej.
Po modernizacji cukrownia zmniejszy emisję dwutlenku węgla o około 30 tys. ton rocznie, co stanowi ważny wkład w ochronę środowiska naturalnego i realizację założeń zrównoważonego rozwoju.
Inwestycja w Cukrowni Kruszwica jest częścią szerszego planu Krajowej Grupy Spożywczej, mającego na celu redukcję emisji dwutlenku węgla i wdrożenie bardziej ekologicznych technologii produkcyjnych.
– Jesteśmy dumni, że możemy być liderem w branży cukrowniczej, nie tylko pod względem jakości, ale i dbałości o środowisko – powiedział Jacek Modrzejewski, Dyrektor Cukrowni Kruszwica.
Kruszwica jest jedną z największych cukrowni w Krajowej Grupie Spożywczej i jednym z wiodących w Polsce producentów wysokiej jakości cukru. Została założona w grudniu 1880 roku z inicjatywy „Towarzystwa Akcyjnego Cukrownia Kruszwica”. Pierwszą kampanię cukrowniczą odbyła w 1881 roku, przerabiając w całej kampanii prawie 16 tys. ton buraków cukrowych.
Obecnie prowadzi 144 kampanię cukrowniczą i przerabia 13 tys. ton na dobę. Dzięki współpracy z 3390 plantatorami zakontraktowała w niej prawie 1,5 mln ton buraków z areału wynoszącego ponad 26 tysięcy ha.Krajowa Grupa Spożywcza S.A.Jest największym państwowym podmiotem w sektorze rolno-spożywczym w Polsce, a jej działalność opiera się w dużej mierze na współpracy z polskimi rolnikami. Jako spółka o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki, realizuje zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Spółki zależne KGS S.A. działają w sektorach: cukrowym, nasienno-rolnym, skrobiowym, zbożowo-młynarskim i spożywczym. Segment cukrowy pozostaje filarem działalności Krajowej Grupy Spożywczej, odpowiadając za ok. 40 procent produkcji cukru w Polsce.
[ZT]36288[/ZT]
[ZT]36282[/ZT]
[ZT]36281[/ZT]
Cukrownia jest cudow18:29, 04.10.2024
Bo tam w laboratorium pracują najładniejsze kobietki!!!
No cuda, cuda23:04, 04.10.2024
Popieram przemówców. Co racja, to racja! 👍
Ostoja 08:13, 05.10.2024
Nie tylko w laboratorium.....inne działy mają nie gorszą żeńską kadrę....
14:39, 05.10.2024
Panie Modrzejewski wyjdź pan zza biurka i zoba jaki syf w mieście i okolicy zostawiają dostawcy buraków. Niszczą ulice, blokują drogi, a nade wszystko zostawiają pełno śmieci wzdłuż miejsc gdzie oczekują na wjazd na plac cukrowni. Jak jesteś pantaki dumny z cukrowni, to spraw aby miasto nie musiało się jej wstydzić.
2 0
I dobrze- takie słodkie powinny tam być by cukier im dorównywał
2 0
Na której zmianie te ładne kobietki?