Jak poinformował wojewoda o działalność punktu interweniowali posłanka Magdalena Łośko oraz Prezydent Miasta Inowrocławia Arkadiusz Fajok.
- W związku z powyższym, po analizie wymogów koniecznych do otworzenia zewnętrznego Punktu Paszportowego, uwzględniających wszystkie uwagi dotyczące spełnienia norm i przepisów prawa zwróciłem się do organów jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu inowrocławskiego (Urzędu Miasta Inowrocławia oraz Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu) celem zapytania o współpracę i udostepnienie pomieszczeń - przekazał wojewoda.
Przedstawiciel rządu w terenie poinformował, że otrzymał w tej sprawie pozytywną odpowiedź. Ponowne otwarcie punktu paszportowego ma odbyć się 1 kwietnia. W tym czasie wypracowywane będą szczegóły porozumienia między miastem Inowrocław a Wojewodą.
Senator Ryszard Brejza przypomniał, że do zamknięcia przyczyniła się przestępcza działalność dwójki pracowników KPUW, którzy wystawiali fałszywe paszporty dla osób ściganych o ciężkie przestępstwa.
- W związku z tym, że zamknięcie punktu wiązało się ze znacznym utrudnieniem możliwości uzyskania paszportu przez mieszkańców Inowrocławia i powiatu inowrocławskiego (zwłaszcza, że decyzja ta zapadła tuż przed sezonem wakacyjnym) - jako pierwszy (tego samego dnia którego ogłoszono decyzję Wojewody) - wystąpiłem z oficjalną interwencją w tej sprawie prosząc Wojewodę o jak najszybsze, ponowne otwarcie punktu paszportowego - dodał senator.
Jak dodał Brejza ma nadzieję, że "że osoby odpowiedzialne za handel lewymi paszportami, jak i również lewymi wizami - odpowiedzą za swoje czyny przed sądem (wszakże obie te grupy reprezentują to samo środowisko polityczne)".
[ZT]37292[/ZT]
[ZT]37291[/ZT]
[ZT]37272[/ZT]
[ZT]37290[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz