Dotacja może obejmować zadania związane z utrzymaniem gotowości ratowniczej, prowadzeniem działań ratowniczych, organizowaniem i prowadzeniem szkoleń ratowników wodnych oraz psów ratowniczych i ich przewodników, utrzymaniem gotowości operacyjnej sprzętu ratowniczego oraz prowadzeniem dokumentacji wypadków. Burmistrz zastrzega możliwość rozdysponowania kwoty niższej niż zakładana, a także informuje, że w poprzednich latach na realizację tych zadań przeznaczono 40 000 zł w 2024 roku oraz 35 000 zł w 2023 roku.
[ZT]39555[/ZT]
Zlecenie zadań oraz przyznanie dotacji nastąpi zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z uzyskaniem dotacji ani jej pełnej kwoty. Organizacje składające wnioski muszą zagwarantować co najmniej 5% wkładu finansowego w realizację zadania. Środki gminne nie mogą być przeznaczone na wydatki niezwiązane bezpośrednio z realizacją projektu, opłaty, kary, podatki od towarów i usług, działalność gospodarczą, polityczną czy religijną.
[ZT]39554[/ZT]
Realizacja zadań powinna nastąpić w 2025 roku, nie wcześniej niż od 1 kwietnia. Możliwa jest realizacja tych samych działań przez kilka podmiotów. Każda zmiana w projekcie musi zostać zgłoszona i zaakceptowana. Rozliczenie dotacji opiera się na weryfikacji założonych rezultatów, przy czym osiągnięcie co najmniej 85% deklarowanych celów będzie uznane za ich realizację.
[ZT]39553[/ZT]
Oferty mogą składać organizacje pozarządowe oraz podmioty określone w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Wnioski należy składać do 6 marca 2025 roku za pośrednictwem systemu Witkac, a ich papierowe wersje wraz z wymaganymi dokumentami należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Kruszwicy do 7 marca 2025 roku.
[ZT]39552[/ZT]
Decyzję o przyznaniu dotacji podejmie Burmistrz Kruszwicy na podstawie opinii Komisji Konkursowej, która dokona oceny formalnej i merytorycznej ofert.
[ZT]39551[/ZT]
[ZT]39521[/ZT]
[ZT]39531[/ZT]
[ZT]39511[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz