Zamknij
REKLAMA

Te sklepy mogą być jednak otwarte w każdą niedzielę. Są kolejne wyroki sądów!

22:15, 04.10.2018 | Daniel Wiśniewski [email protected]
REKLAMA
Skomentuj

 

Wyroki sądów są korzystne dla właścicieli sklepów franczyzowych. Okazuje się, że obiekty Żabki, będąc jednocześnie placówkami pocztowymi, mogą być otwarte w każdą niedzielę.

Żabki mogą być czynne także w niedziele, w które obowiązuje zakaz handlu. Sprawy w sądzie miały związek z zarzutami, jakie wobec właścicieli sklepów mieli funkcjonariusze Państwowej Inspekcji Pracy. Sprawy trafiły do sądów, ale w każdym przypadku racja została przyznana Żabce. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, osoby orzekające powoływały się na wyjątek przewidziany w ustawie zakazującej handlu, który umożliwia otwieranie w niedziele placówek pocztowych.

[ZT]6313[/ZT]

Już w kwietniu informowaliśmy o tym, że świadczone przez Żabkę usługi pocztowe mogą być sposobem na ominięcie niedzielnych zakazów. Ich właściciele twierdzili wtedy, że sklepy będąc "pocztą" mogą być czynne w dni, w których handel nie jest możliwy. Od pomysłu odcinała się jednak Poczta Polska, która na ten temat miała odmienne zdanie.

[ZT]6284[/ZT]

[ZT]6265[/ZT]

We wszystkich sprawach sąd uniewinnił franczyzobiorców, umorzył postępowanie bądź odmówił jego wszczęcia. W toku jest jeszcze kilkadziesiąt innych, które czekają na rozstrzygnięcie. Rząd zapowiada jednak nowelizację ustawy. Miałaby ona zawierać zapisy ograniczające możliwość prowadzenia sprzedaży przez sklepy ze statusem placówki pocztowej.

W sklepach sieci Żabka od ubiegłego roku można odbierać paczki wysyłane przez DHL. W tym roku zacieśniono też współpracę z Pocztą Polską. 

(Daniel Wiśniewski [email protected])
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone