Zamknij

Przystąpienie Unii Janikowo do wiosennych rozgrywek wątpliwe. Chodzi o zadłużenie

08.28, 27.12.2022 MP Aktualizacja: 08.29, 27.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Zarząd Klubu Unii Janikowo poinformował o zadłużeniu z jakim zmaga się sportowa organizacja. Niewykluczone, że do wiosennych rozgrywek klub nie przystąpi.

Do zmiany władzy w klubie doszło 8 lipca. Wówczas zadłużenie klubu wynosiło 480 tysięcy złotych. 

- Dzięki ciężkiej pracy nowego Zarządu na dzień 1.12 zadłużenie klubu spadło do kwoty 280 tys z realną szansą na pokrycie tych zobowiązań w roku 2023 - informuje klub.

[ZT]22341[/ZT]

Jednak pojawiły się problemy. W ostatnim czasie Unia Janikowo otrzymała wyrok trybunału FIFA, który orzekł o nakazie zapłaty po 170 tysięcy złotych na korzyść byłych zawodników - Raula Santana i Denzela Mendeza, co zwiększa zadłużenie klubu o 340 tys. zł.

Zawodnicy podważyli rozwiązanie kontraktu z ich winy i złożyli pozew przeciwko Unii Janikowo o bezpodstawne rozwiązanie kontraktu. Rozwiązanie nastąpiło przez przez poprzedni Zarząd dnia 14.01.2022.  Ponadto Klub został ukarany przez trybunał FIFA zakazem transferowym do czasu spłaty zobowiązań dla zawodników z Hiszpanii.

- Chcemy również poinformować Państwa, że w Polskim Związku Piłki Nożnej toczy się również postępowanie przeciwko Unii, a Klub pozywa były zawodnik Maciej Stefanowicz na kwotę 155 tys. zł - informuje Klub Sportowy Unia Janikowo.

Jak przekazał zarząd w chwili obecnej pomimo zadeklarowania przez sponsorów "wsparcia klubu na poziomie z bieżącego roku, przystąpienie pierwszego zespołu Unii Janikowo do rozgrywek III ligi w rundzie wiosennej staje się wątpliwe". 

[ZT]22378[/ZT]

[ZT]22373[/ZT]

(MP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%