Zamknij

Dobre wiadomości z Szeged. Daniel Gałęza i Jerzy Kowalski awansowali do finału A

20:25, 25.04.2024 MP Aktualizacja: 20:27, 25.04.2024
Skomentuj

- W czwartek w Szeged na Węgrzech rozpoczęły się europejskie kwalifikacje olimpijskie, które są rozgrywane razem z mistrzostwami Europy. Polskie osady zaprezentowały się z dobrej strony w pierwszym dniu walki o bilety do Paryża - informuje PZTW.

W biegu o rozstawienie świetnie zaprezentowały się Martyna Radosz i Katarzyna Wełna (LW2x), które wygrały z czasem 07:05.94.

Przedbieg wygrali też Daniel Gałęza i Jerzy Kowalski (LM2x), którzy uzyskali 06:19.37. Polacy bezpośrednio awansowali do finału A.  Swój bieg eliminacyjny wygrali pokonując o 0,78 sekundy Turków. Wszystkie finały A zaplanowano na niedzielę.

[ZT]29926[/ZT]

[ZT]31832[/ZT]

Wiktoria Kalinowska (W1x) zajęła drugie miejsce w przedbiegu (07:41.55) i pewnie awansowała do finału A, w którym powalczy o przepustkę do Paryża.

Piotr Płomiński (M1x) zajął czwarte miejsce (07:04.62) w biegu eliminacyjnym i jeszcze w czwartek (godz. 14:05) czeka go repasaż, w którym dwie najlepsze osady awansują do półfinału.  AKTUALIZACJA! Piotr Płomiński (M1x) w repasażu zajął trzecie miejsce (06:59.25), co dało mu awans do półfinału, który odbędzie się w piątek o godz. 9:30.