Zamknij

EURO2024: Słony rachunek za węgierskie błędy. Szwajcaria pokonuje Madziarów

19:32, 15.06.2024 MP, foty. UEFA Aktualizacja: 19:47, 16.06.2024
  • EURO2024: Reprezentacja Szwajcarii pokonała Węgry 3:1, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w turnieju.

• Spotkanie rozegrano na stadionie RheinEnergieStadion znajdującym się w Kolonii gdzie szwajcarska drużyna wykazała się skutecznością oraz solidną defensywą, co pozwoliło im na zdobycie cennych trzech punktów.

• Nie zabrakło błędów po stronie węgierskiej - zwłaszcza w drugiej połowie kiedy to wynik można było "odrobić".

Reprezentacja Szwajcarii pokonała Węgry 3:1 w swoim pierwszym meczu fazy grupowej Euro 2024. Spotkanie odbyło się na stadionie w Kolonii, gdzie Szwajcarzy pokazali swoje umiejętności, skutecznie wykorzystując błędy rywali.

Mecz rozpoczął się wyrównanie, jednak to Szwajcarzy jako pierwsi znaleźli drogę do bramki. W 12. minucie Kwadwo Duah otrzymał precyzyjne podanie od Michela Aebischera i skierował piłkę do siatki, dając Szwajcarii prowadzenie. Po szybkim sprawdzeniu przez system VAR, gol został uznany.

Węgrzy starali się odpowiedzieć, jednak ich ataki były skutecznie neutralizowane przez szwajcarską obronę. Sytuacja zmieniła się dopiero w 66. minucie, kiedy to Barnabás Varga zdobył bramkę głową po doskonałym dośrodkowaniu Dominika Szoboszlaia, przywracając nadzieję węgierskim kibicom.

Pomimo ambitnych prób wyrównania, Szwajcaria podwyższyła prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy. W 45. minucie Michel Aebischer zaskoczył Pétera Gulácsiego strzałem zza pola karnego, podwyższając wynik na 2:1.

Największe emocje miały miejsce w doliczonym czasie gry. W 93. minucie kuriozalny błąd Węgierskiego obrońcy, Williego Orbana, wykorzystał Breel Embolo, który przejął piłkę i pewnie umieścił ją w bramce, ustalając wynik spotkania na 3:1 dla Szwajcarii.

Statystyki meczu:

Składy:

Składy:

Węgry: Peter Gulacsi - Adam Lang (46' Bendeguz Bolla), Willi Orban, Attila Szalai (80' Marton Dardai) - Attila Fiola, Adam Nagy (69' Laszlo Kleinheisler), Andras Schafer, Milos Kerkez (79' Martin Adam) - Roland Sallai, Dominik Szoboszlai - Barnabas Varga

Szwajcaria: Yann Sommer - Fabian Schaer, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez - Silvan Widmer (68' Leonidas Stergiou), Granit Xhaka, Remo Freuler (86' Vincent Sierro), Dan Ndoye (86' Fabian Rieder) - Michel Aebischer, Ruben Vargas (74' Breel Embolo) - Kwadwo Duah (68' Zeki Amdouni)

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy).

Szwajcaria dzięki zwycięstwu zdobyła cenne trzy punkty, które mogą okazać się kluczowe w walce o wyjście z grupy. Węgrzy, mimo porażki, pokazali momenty dobrej gry. Zespół ten na etapie eliminacji potrafił zaskakiwać.

Aktualnie w Grupie A na prowadzeniu są Niemcy i Szwajcaria. Najgorzej wypada Szkocja z bilansem bramkowym -4. W Mistrzostwach Europy bilans ten może okazać się przydatny w przypadku ubiegania się o awans z tzw. 3 miejsca wśród wszystkich grup.