Zamknij

EURO2024: Krótkie panowanie Albanii. Włosi zdominowali spotkanie

10:18, 16.06.2024 RELACJE MEDIALNE Aktualizacja: 19:24, 16.06.2024
  • Włosi, zmierzyli się z Albanią, zwycięzcą polskiej grupy eliminacyjnej.

• Mecz odbył się w Dortmundzie, a obie drużyny były zdeterminowane, by zdobyć punkty w grupie B.

Już w pierwszej minucie Albania zaskoczyła Włochów, kiedy Nedim Bajrami strzelił gola po zaledwie 23 sekundach gry. Włosi jednak szybko odzyskali równowagę i wyrównali w 12. minucie dzięki trafieniu Alessandro Bastoniego. Pięć minut później Nicolo Barella wyprowadził Włochów na prowadzenie, strzelając gola zza pola karnego.

W dalszej części pierwszej połowy, Włosi dominowali w posiadaniu piłki i kreowaniu akcji, jednak albańska defensywa skutecznie odpierała ich ataki. Pomimo kilku prób, wynik 2:1 utrzymał się do przerwy.

Druga połowa zaczęła się od mocnych ataków Włochów, jednak Albańczycy, prowadzeni przez trenera Sylvinho, nie pozwolili na dalsze straty bramek. Najbliżej podwyższenia wyniku był Davide Frattesi, którego strzał został obroniony przez albańskiego bramkarza Thomasa Strakoshę.

Pomimo dużej przewagi w posiadaniu piłki (69%) i liczbie podań (809) Włosi nie zdołali zdobyć kolejnych bramek. Albania również miała swoje momenty, jednak włoska obrona, na czele z młodym Riccardo Calafiorim, nie pozwoliła na wyrównanie.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Włochów, którzy mimo wczesnego szoku po stracie gola, zdołali odwrócić losy spotkania i rozpocząć turniej od zwycięstwa. Kolejnym przeciwnikiem Włochów będzie Hiszpania, która wcześniej w sobotę pokonała Chorwację 3:0.

Tabela grupy B po pierwszej rundzie meczów przedstawia się następująco:

Hiszpania – 3 punkty
Włochy – 3 punkty
Albania – 0 punktów
Chorwacja – 0 punktów

Najlepsze dwie drużyny z każdej grupy awansują do następnej rundy, a cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc również przejdą dalej. Włosi są na dobrej drodze, aby kontynuować swoją kampanię w obronie tytułu mistrza Europy.