Zamknij

Tak zdawali egzamin na kartę rowerową w Kruszwicy [ZDJĘCIA]

15:47, 12.05.2020 | mow
REKLAMA

Dnia 11 maja 2020 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy odbył się egzamin na kartę rowerową.

Egzamin na kartę rowerową został przeprowadzony zgodnie z procedurami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 12 kwietnia 2013r. w sprawie uzyskiwania karty rowerowej przez p. Joannę Płodzidyn-Darabasz- nauczyciela techniki, posiadającego specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ruchu drogowego dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego” wydane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Włocławku oraz p. Piotra Woźniaka- wychowawcę, prowadzącego koło turystyki rowerowej w MOW w Kruszwicy. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

W pierwszej części wychowanki musiały wykazać się wiedzą teoretyczną z przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, odpowiadając na 25 pytań testowych.

[ZT]11905[/ZT]

Natomiast część praktyczna egzaminu, do której mogły przystąpić tylko wychowanki, które zdały pozytywnie teoretyczną część egzaminu sprawdzała ich umiejętności w zakresie poruszania się ruchu drogowym. Część praktyczna egzaminu została przeprowadzona na osiedlowym placu manewrowym.

Po pozytywnie zdanym egzaminie siedem wychowanek naszego ośrodka zdobyło uprawnienia, będące podstawą do wydania karty rowerowej przez Dyrektora Szkoły- Panią Ilonę Dybicz.

[ZT]11904[/ZT]

Wychowanki przygotowywały się do dzisiejszego egzaminu na kartę rowerową już od września 2019 roku, nabywając podstawowe wiadomości i umiejętności z przepisów ruchu drogowego, zasad poruszania się na drogach, udzielania pierwszej pomocy oraz zasad konserwacji rowerów podczas zajęć techniki w szkole oraz zajęć koła turystyki rowerowej prowadzonych przez wychowawców MOW- p. Rafała Piaskowskiego i p. Piotra Woźniaka.

 

(mow)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA